24 лютого 2022 року – день, який назавжди змінив Україну. Ще б пак, о 5-й ранку відразу кілька українських міст зазнали численних обстрілів з боку Росії. Відразу після цього Верховна Рада ухвалила закон про загальну мобілізацію, згідно з яким усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають залишатися в країні. Однак пізніше було сформовано перелік винятків, куди увійшли спортсмени, водії гуманітарних вантажів та залізничники. Нині цей список хочуть розширити.

Так, до Верховної Ради України подали альтернативний законопроект щодо заборони на виїзд чоловіків із території держави під час воєнного стану. Наприклад, пропонується дозволити їздити за кордон тим, хто виховує двох дітей до 14 років та має вагітну дружину.

Проект закону №7484-1 від 30.06.2022 року доступний на сайті ВРУ. Ініціатором став народний депутат Георгій Мазураш від "Слуги народу".

Так, на відміну від документа його колег він виступає за суттєве розширення переліку чоловіків, яким можна залишати межі України. Нагадаємо, що за чинною нормою не підлягають призову на військову службу жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років.

А Мазурашу таке право пропонує дати ще й чоловікам, які мають двох дітей до 14 років або одну дитину молодше 14 років та вагітну дружину, дитину віком до трьох років.

Крім того, дозволити виїжджати за кордон пропонується:
• жінкам та чоловікам, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
• жінкам та чоловікам, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
• опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
• громадянам, які мають в інших країнах нерухомість, бізнес (в якості власників або співвласників), посвідку на постійне проживання;
• мають чинні робочі (або спортивні) контракти, морякам.

Проект закону №7484-1 про внесення змін до ЗСУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та ЗСУ "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України" 1 липня було подано на розгляд Комітету ВРУ з національної безпеки, оборони та розвідки.

Також документ мають розглянути комітети з питань: зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва; фінансів, податкової та митної політики; здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування; гуманітарної та інформаційної політики; бюджету; антикорупційної політики; інтеграції України до Європейського Союзу

Читайте також: