Українська телеведуча Маша Єфросиніна нагадала росіянам слова радянських прокурорів на Нюрнберзькому процесі над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Тим самим зірка дорікнула громадянам РФ, які нібито "не винні" у звірствах окупантів в Україні та злочинних наказах своєї політичної верхівки.

Справа в тому, що радянські прокурори звинувачували не лише фашистських лідерів, а й усіх німців, які їх підтримували чи просто мовчали. Такий коментар з'явився у Instagram знаменитості.

Єфросиніна натякнула росіянам, що їхня мовчанка не звільняє від відповідальності за геноцид українців, адже саме народ країни може вплинути на дії та рішення влади.

"У світлі останніх подій хочу нагадати росіянам слова радянських прокурорів на Нюрнберзькому процесі: "Всі німці винні у злочинах Німеччини нарівні з керівництвом країни. Тому що саме вони обрали і не зупинили свою владу, коли та скоїла злочини проти людства», – написала телеведуча.

Як відомо, на Нюрнберзькому процесі, що проходив у місті Нюрнберг з 20 листопада 1945 року по 1 жовтня 1946 року, розглядали справи головних військових злочинців – 24 нацистські політики, військові та ідеологи нацизму. Багатьох із них засудили до страти чи довічного ув'язнення, проте радянські прокурори не обмежилися звинуваченнями лише політичної верхівки.

Вони нагадали про колективну відповідальність усіх німців, а їхня цитата увійшла в історію процесу.

Читайте також: