Російська армія змінює підхід до повітряних атак на Україну, дедалі частіше використовуючи ударні дрони та імітатори замість великої кількості ракет.

Про нову тактику агресора розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Атака на Київ 10 липня 2025, фото із соцмереж
Атака на Київ 10 липня 2025, фото із соцмереж

За його словами, останні два місяці Росія поступово нарощує кількість засобів повітряного нападу, зокрема — дронів-камікадзе типу Shahed та спеціальних дронів-імітацій.

"Вони почали запускати все більше ударних БпЛА і, що важливо, імітаторів. Цих обманок стає дедалі більше. Іноді це виглядає як група з кількох об’єктів, яка на радарах виглядає як один дрон, а насправді це може бути кілька апаратів або імітаторів, які потім розлітаються в різні боки", — пояснив Ігнат.

Навіщо Росії імітатори?

Дрони-імітації запускаються першими — їхня мета — заплутати українську ППО. Вони маскуються під справжні Shahed, імітуючи їхні траєкторії та швидкість. Через це виникає складність у виявленні справжніх загроз.

"При наближенні до цілі імітатори можуть летіти досить близько один до одного, і на радарах здається, що це один великий дрон. Але потім ці об’єкти розділяються і можуть атакувати з різних напрямків", — зазначає Ігнат.

Розпізнати, де справжній ударний БпЛА, а де імітатор, українські сили можуть тільки при наближенні об'єкта — коли з’являється можливість візуальної чи акустичної ідентифікації.

Шахеди атакують Україну, фото: youtube.com
Шахеди атакують Україну, фото: youtube.com

Як Україна реагує?

Повітряні сили України активно адаптуються до нової тактики ворога. За словами Ігната, в бойових умовах діють не лише винищувачі, а й армійська авіація, гелікоптери, мобільні вогневі групи, підрозділи ППО Сухопутних військ, зенітно-ракетні комплекси, РЕБ (радіоелектронна боротьба), а також новітні БпЛА-перехоплювачі.

"Сьогодні саме мобільні групи показують найбільшу ефективність — десятки збитих цілей на їхньому рахунку. І цей напрямок дуже динамічно розвивається", — наголосив речник.

Україна продовжує нарощувати ефективність своєї ППО, але водночас закликає міжнародних партнерів надати більше систем протиповітряної оборони для захисту від масованих та витончених атак дронами.

ППО: скрін з відео
ППО: скрін з відео

Читайте також:

Близько 500 ракет та шахедів і загибель найкращого: після атаки росіян Україна втратила льотчика F-16 Максима Устименка.

Мобілізація по-новому: що чекає на українців з липня і хто може виїхати за кордон.