Війна, яку 24 лютого 2022 року розпочав Путін в Україні, залишила багатьох людей наодинці з фінансовими проблемами. Адже мешканці Київщини та Харкова втратили усе – їхні будинки зруйновані, а майно знищено. Хтось із них поїхав зі свого міста з останньою сотнею доларів у кишені, а хтось застряг за кордоном і не розуміє, як прожити на ті мізерні заощадження, які їм доступні. А ще ж практично у кожного українця за плечима є кредит.

Стало відомо, що в Україні в час воєнного стану низка банків ввели кредитні канікули для своїх позичальників, от тільки термін дії відтермінування сплати боргу у кожній фінустанові різний.

Ощадбанк

Кредитні канікули запроваджено для мікро-, малого та середнього бізнесу до 31 травня. На цей час відстрочені виплати: тіло кредитів, відсотки. Канікули почались для всіх автоматично, щоб нікому не довелось зайвий раз звертатися у відділення банку.

Райффайзен Банк

Кредитні канікули для фізосіб, підприємців та корпоративних клієнтів введено до 31 березня і вони почалися також автоматично.

ПриватБанк

Кредитні канікули бізнес-клієнтам запроваджено на період з 1 березня до 1 червня 2022 року. Йдеться про договори, які не мали прострочень, або термін прострочення сплати не більше 90 днів. Для клієнтів дано можливість скористатися у межах суми заборгованості на 24 лютого поточного року:
- кредитним лімітом на рахунок;
- "Овердрафтом" (бланковий);
- кредитним лімітом "Підприємницький".

Діють кредитні канікули до 1 червня для фізосіб за договорами розстрочки "Оплата частинами" та "Миттєва розстрочка".

ОТП Банк

Канікули щодо сплати кредитів запроваджено до 31 березня для всіх великих корпоративних клієнтів, малого та середнього бізнесу, приватних осіб.

Monobank

Monobank переніс термін погашення траншів і сплату відсотків також до 31 березня за кошти, взяті до кінця січня і лютого, і до 30 квітня - за витрачені у березні. Якщо до цієї дати внести обов'язковий платіж чи повністю погасити борг - не оштрафують.

Разом з тим в НБУ нагадали, що "кредині канікули", тобто пільговий режим обслуговування на час військових дій, не означає спрощення боргів позичальникам. За словами першого заступника голови Національного банку України Катерини Рожкової, пільговий режим – не прощення боргів, а лише відтермінування сплати боргу та відсотків для позичальників, чий фінансовий стан погіршився.

Раніше Hyser писав, які банки виплачують 6500 гривень допомоги від держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські війська почали бомбити українські церкви.

Також "Hyser" писав, що стало відомо, про що Україна і Росія домовилися на третьому раунді переговорів.