Холодець-це дуже ситне і смачне блюдо, яке присутнє практично на будь-якому застіллі. Та й готується воно простіше простого, якщо знати деякі секрети.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОтже, для приготування цього старовинного страви використовуються найпростіші і доступні продукти, але готовий результат завжди перевершує всі очікування.
Потрібно взяти:
- 700 г яловичини;
- 1.5 кг свинини;
- 5-6 курячих ніжок;
- 3 свинячі ніжки;
- 1 цибуля ріпчаста;
- 2 живця селери;
- 1 морква;
- сіль за смаком, лавровий лист, перець горошок чорний, запашний за бажанням, 2-3 зубчики часнику;
- 5-5.5 літрів води
Найперше потрібно ретельно промити м'ясо, а потім добре б залити його холодною водою і залишити на 3 години (можна і всю ніч) для вимочування. Секрет полягає в тому, що чим менше крові, тим менше піни, а, значить, бульйон буде прозорим.
Підготовлене м'ясо потрібно укласти в каструлю і залити водою так, щоб м'ясо було покрито водою на 2-3 пальця вище рівня м'яса.
Першу воду зливаємо через 1-2 хвилини після кипіння.
Далі ще раз моєму м'ясо, заливаємо холодною водою з розрахунку 1,2 частини води на 2 частини субпродуктів і ставимо на вогонь.
В процесі закипання, на поверхні води буде утворюватися піна - її потрібно обов'язково знімати за допомогою шумівки або сита, в іншому випадку домогтися прозорості бульйону не вийде.
За 2 години до готовності в бульйон потрібно покласти цибулину і моркву цілком, можна також додати корінь селери або корінь петрушки. За півгодини до закінчення варіння кладемо лавровий лист, перець горошком і інші спеції за бажанням.
Солимо бульйон в самому кінці, інакше можна помилитися з кількістю солі – бульйон-то весь час википає.
Після закінчення варіння потрібно відокремити м'ясо від бульйону.
Далі потрібно процідити бульйон через сито (можна ще додатково прокласти сито марлею), а м'ясо поставити остуджувати.
Секрети приготування холодцю:
- Не можна додавати в каструлю курячі голови і курячі Лапи - вони хоч і добре желируют бульйон, але часто надають страві непотрібні смакові відтінки.
-
Щоб холодець вийшов за смаком як у бабусі, а не як в дешевій їдальні, в нього не треба класти желатин. Міцний і наваристий бульйон і так застигне, якщо приготувати його з субпродуктів, що містять багато желирующих речовин.
- Варити бульйон слід на найменшому вогні під кришкою 5-7 годин. Він повинен не стільки кипіти, скільки нудитися. І ще, ні в якому разі не потрібно в процесі приготування доливати в бульйон воду.
До речі, мало хто знає, але предком холодцю був самий звичайний наваристий м'ясний бульйон, який люди варили з незапам'ятних часів. Виник холодець, або як його частіше називають холодець, на півночі у кочових народів. Саме вони тисячі років тому варили бульйон з м'яса і кісток і випадково помітили, що залишився міцний бульйон, на холоді, завжди застигає.
А ось французи модернізували холодець на європейський лад. Так, вони з'єднали дичину, птицю, свинину, кролика і телятину, варили це м'ясо, після чого перекручували його в фарш, з'єднували отриману масу з яйцями і спеціями, вливали трохи бульйону, розводячи до консистенції густої сметани, і прибирали на холод. Іноді отриману масу відправляли під прес. Ця страва називали "галантин", що в перекладі з французької означало"желе".
Раніше "Hyser" писав про те, що у мережі розповіли про те, як правильно квасити капусту.
Також наш портал розповів про те, що став відомий простий спосіб, як почистити гранат і не заляпати все навколо.
Нагадуємо, що у мережі обговорюють класні ідеї подарунків на День Всіх Закоханих.