На сьогоднішній день тіньовий фонд оплати праці в Україні оцінюється владою у близько пів трильйона гривень на рік. При цьому це ті кошти, що могли б вплинути на соціальні стандарти, за їх допомогою могли б розвивати стратегічні проєкти та підвищувати пенсії. Найбільша "тіньова" зайнятість – у вуличній торгівлі, сфері надання послуг, приватному будівництві, сільському господарстві та посередницькій діяльності. Влада вирішила вдатися до радикальних заходів.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, уряд України розробив методику як вивести "з тіні" доходи українців, таким чином вже незабаром українців змусять заплатити податки навіть зі старого прибутку.
Справа в тому, що в Україні після вересня 2022 року податкова служба разом із Кабміном запровадить нові методи контролю доходів громадян. Йдеться не про всі доходи, а лише про неофіційні, з яких всі українці рано чи пізно будуть змушені заплатити податки.
Так, за попередньою інформацією, податкова інспекція перевірить усі великі витрати українців, і якщо виявиться, що їхні офіційні доходи не пояснюють джерело походження коштів, то на різницю нарахують ПДФО та військовий збір (19,5%).
На цьому етапі під перевірки податкової підпадають такі доходи:
- незалежна професійна діяльність, наприклад, перукарі, що працюють вдома;
- доходи, отримані не від офіційного роботодавця;
- доходи від інвестицій;
- кошти, що надійшли з-за кордону;
- дохід по здачі нерухомого майна в оренду;
- подарунок;
- прощені борги і кредити, якщо сума перевищує чверть мінімальної зарплати;
- прибуток від продажу продукції тваринництва, якщо сума перевищує 50 мінімальних зарплат;
- кошти, отримані як благодійна або нецільова допомога;
- гроші від продажу нерухомого майна.
При цьому варто знати, що не доведеться платити податки за дрібні активи: заощадження до 400 тисяч гривень та житлову нерухомість, площа якої не перевищує 120 квадратів і один автомобіль.
Варто знати, що у реєстрах податківців є дані про всі офіційні доходи українців із 1995 року, тож розповісти про те, що "накопичили за багато років", не вийде.
Таким чином, якщо особа до вересня 2022 року не подасть нульову декларацію, а перевищення видатків над доходами матиме місце, то їй доведеться заплатити:
- 5% за нерухомість, валюту, авто, права інтелектуальної власності, майно юридичних осіб;
- 2,5% з ОВДП ;
- 10% від решти власності.
До слова, нелегальний будинок, наприклад, ніхто не буде забирати, але якщо виникне потреба його продати, то доведеться заплатити податок за правилами Податкового кодексу України.
Раніше Hyser інформував, що українцям розповіли, як перевірити заборгованість по комунальних послугах онлайн, щоб уникнути скасування виплат по субсидії.
Тим часом, названо категорії українських громадян, кому з січня підвищать пенсійні виплати.
Нагадаємо, що українська влада планує впровадити подвійне зарахування стажу для пенсіонерів.