В Україні в грудні показник середньої зарплата українців, які працюють у державному та приватному секторах, буде значно вище, ніж в інші місяці. Експерти очікують, що зарплати збільшаться до 15%. Однак у січні ситуація буде зовсім інша.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.
Щороку середня зарплата в грудні значно відрізняється від зарплати в будь-який місяць. Наприклад, у січні 2020 року середня зарплата була 10 727 грн, у листопаді – 11 987 грн, у грудні – 14 179 грн. У січні поточного року зарплати зменшилися до 12 337 грн в середньому.
Експерти відзначили, що ставки в грудні і січні не змінюються, а головна причина відмінності - сезонність виплат зарплат. Зокрема, в грудні завжди спостерігаються найвищі показники середньої зарплати, тому що роботодавці України виплачують працівникам преміальні або так звану 13-й зарплату напередодні новорічних свят.
У поточному році зарплати зростуть ще, тому що з 1 грудня мінімалка зросла до 6500 грн. Прогнозується, що в цьому місяці показники середніх зарплат будуть істотно вище, ніж у жовтні або листопаді.
На даний момент ще не оприлюднені дані Держстату за листопад. Однак, у жовтні середня зарплата українців становила 14 045 грн.
За словами директора Інституту соціально-економічної трансформації Іллі Несходовського, зростання середньої зарплати в грудні складе приблизно 15%.
Хто і скільки заробляє в Україні:
- Працівники сільського господарства, лісового та рибного господарства - 13 304 грн.
- Працівники, зайняті у сфері промисловості - 14 993 грн.
- Працівники будівельної сфери - 11 807 грн.
- Працівники оптової та роздрібної торгівлі; працівники, що займаються ремонтом автотранспортних засобів та мотоциклів – 13745 грн.
- Працівники транспортної сірки, складського господарства, співробітники поштової сірки та кур'єри - 14 568 грн.
- Тимчасове розміщення та організація харчування - 8852 грн.
- Працівники, зайняті у сфері інформації та телекомунікації – 25196 грн.
- Співробітники фінансової та страхової сфер - 23642 грн.
- Працівники, які займаються операціями з нерухомим майном - 11 195 грн.
- Професійна, наукова та технічна діяльність - 19047 грн.
- Працівники у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 11415 грн.
- Працівники державного управління і оборони; працівники, зайняті у сфері обов'язкового соціального страхування - 578 грн.
- Працівники сфери освіти - 11 532 грн.
- Працівники охорони здоров'я та надання соціальної допомоги - 11 160 грн.
- Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок – 1247 грн.
- Надання інших видів послуг - 13096 грн.
Експерти відзначають, що розмір зарплат в різних областях може відрізнятися, тому що на це впливають радий факторів: моржинальність, ситуація в економіці, конкуренція за працівників. На що впливає підвищення середньої заробітної плати?
Якщо українці отримають більше грошей перед святами, то вони зможуть купити набагато більше подарунків і їжі на святковий стіл. При цьому, зростають і ціни на продукти.
За словами Несходовського, груднева зарплата майже не впливає на ціни на продукти.
Експерти відзначають, що в січні очікується різкий спад середньої зарплати. Однак, вони попереджають, що не варто порівнювати показники грудня і січня. Якщо ви хочете порівняти показники, то найкраще брати дані, які будуть відображати показники січня одного року і показники аналогічного місяця минулого року.
За словами експертів, цього року розміри зарплат збільшилися в порівнянні з минулим роком. Зокрема, показники номінальної зарплати зросли на 18%, а реальної зарплати – на 8-9%.
Раніше "Hyser" повідомляв, що українцям розповіли, як можна збільшити пенсійні виплати.
Крім цього, в Україні планують перерахувати заробітні плати.
Наш портал писав, що українці отримають надбавками до пенсій.
Нагадаємо, що українців попередили, що їх можуть позбавити субсидій.