У мережі з'явилася інформація про те, що в Україні на вимогу державних і приватних виконавців офіційно 18 банк можуть автоматично блокувати рахунки боржників.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТакож йдеться про те, що Іноді блокуються не тільки ті кошти, які людина заборгувала, а й весь рахунок повністю. На сайті "Мінфін", представлений список цих банківських установ, повідомляє портал «Факти».
Йдеться про наступні банки: ПриватБанк, ОКСІ банк, Банк Схід, Універсалбанк, Індустріалбанк, Банк Львів, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, Таскомбанк, ПроКредит Банк, Радобанк, Кредобанк, Український капітал, Ідея Банк, Метабанк, Анропросперіс банк, УкрСиббанк.
За словами начальника управління НБУ із захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук, Виконавцю дозволено накласти арешт на грошові кошти боржника, які знаходяться в банку. Чи будуть заарештовані всі кошти або тільки їх частина – залежить від того, як оформлений документ на арешт коштів.
Іншими словами, якщо Виконавець вказав у відповідній документації конкретну грошову суму, яка полежить вилученню, то буде знята саме вона, але якщо точна сума не вказана, то блокується весь рахунок повністю.
Щоб зняти блокування з рахунку боржнику необхідно в письмовому порядку оформити і відправити Виконавцю. Якщо банк не відповість, то можна поскаржитися на на керівництво Державної виконавчої служби. Якщо виробництво ведеться приватним виконавцем, то скаргу потрібно подавати на Раду приватних виконавців. Крім того, для скасування ухвали про арешт рахунку можна подати позовну заяву до місцевого адміністративного суду.
Раніше "Hyser" писав про те, що клент Приватбанку втратив велику суму грошей через перезавантаження несправного банкомату.
Також наш портал розповів про те, що деякі українські обмінники відмовляються приймати долари.
Нагадуємо, популярний український банк запустив оновлений сервіс грошових переказів з-за кордону.