Освітня рефіорма в Україні: як будуть навчатися школярі
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ соціальних мережах з'являються чутки про те, що вже в цьому році тисячі дітей не зможуть перейти на навчання в 10-11 класи. Як виявилося, такі чутки мають деякі підстави: зараз в Україні продовжується освітня реформа, яка призведе до того, що скоро начальна та старша школа можуть бути поділені, передає видання Українська правда.
Повідомляється, що, за основними принципами освітньої реформа, українська школа з 2027 року повинна поділятися на три етапи:
- Початковий - з 1 по 4 класи;
- Базовий - з 5 по 9 класи;
- Профільний - з 9 по 11 клас.
Так, школи, які стануть базовими будуть називатися лицеями, а старші школи (профільні) - гімназії. Тобто, до 10-11 класу діти, як очікується, будуть по іспитам або за конкурсною основою. Цю методику зараз розробляють в Міністерстві освіти, поки що деталі невідомі.
Що стосується 2021 року, то ситуацію коментував міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. За його словами, всі учні з 9 класу, які захочуть навчатися в 10-11 класах, обов'язково будуть мати це право. Тобто тут батьки можуть не переживати. Однак варто зазначити, що зміни вже поступово відбуваються.
По факту, як пояснила ексміністерка освіти і науки Ганна Новосад, тепер в Україні поняття ліцей та гімназія - це не просто назва, а різні етапи освіти. Таким чином, вважає Новосад, Україна все ближче до світових практик.
Важливо, що три школи (начальна, базова та профільна) повинні бути обов'язково в різних будівлях. Зараз же - учні з 1 по 11 клас навчаються в одній будівлі. До того ж представники місцевої влади повинні визначитися з тим, які школи стануть гімназіями чи лицеями вже до 1 вересня 2024 року. Однак в мережі вже активно з'являється інформація про деякі такі випадки.
Наприклад, в Миколаєві, як повідомляють місцеві ЗМІ, вже в цьому році школи № 6, 7, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 23, 24, 25, 26, 29, 30, 32, 33, 35, 39, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 50, 56, 57 можуть бути перетворені в гімназії. Тобто у випадку, якщо це станеться, ці заклади не зможуть набирати до себе учнів на 10 та 11 класи.
Тим часом Київська міська рада поки що не приймала жодних рішень щодо реорганізації закладів освіти у ліцеї. Тобто ці проєкти в столиці ще продовжують розробляти, а значить - поки що зміни можуть не відбутися.
Єдине, що може непокоїти деяких батьків, - це відстань. Бо, наприклад, якщо найближчу до дому школу назвуть профільною, то в перший клас туди не підеш, що значить - дітям, можливо, доведеться добиратися до навчання набагато довше.
Нагадаємо, раніше портал Hyser писав про те, що в мережі вже з'явилися дати весняних канікул. Стало відомо, коли діти зможуть відпочити від школи.
Крім того, представники Міністерства освіти на науки розповіли про нові правила для шкіл під час карантину. З'явилася важлива інформація для школярів та їхніх батьків.
Також повідомлялося, коли в Україні знову може загостритися ситуація з коронавірусом. З'явився прогноз від експертів.