Тому відновлення медичної інфраструктури має бути у фокусі особливої ​​уваги – і держави, і міжнародних організацій, і донорів, і волонтерів. Про це розповів Валерій Дубіль, народний депутат, керівник Київської міської організації ВО "Батьківщина", перший заступник голови Комітету з питань здоров'я нації.

Система охорони здоров'я перебуває під прицілом ворога з перших днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації. На сьогодні повністю знищено понад 200 медичних закладів, а понад 1,5 тисяч пошкоджено. Обстріли знищують машини швидкої допомоги, склади та обладнання, на окупованих територіях лікарні просто пограбуються. Але найболючіше – це те, що гинуть наші медики», – зазначає нардеп від ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Згідно з оприлюдненими даними МОЗ, на повне відновлення медичної галузі потрібно щонайменше 20 мільярдів доларів і ця сума зростає щодня.

«Сьогодні відновлення медичної інфраструктури має бути у фокусі особливої ​​уваги – і держави, і міжнародних організацій, і донорів, і волонтерів. Тішить, що вирішення цього питання не стоїть на місці – понад 800 потерпілих незначних пошкоджень медустанов уже відновлено. Однак глобально – проблема залишається та загострюється. Зі свого боку, як перший заступник голови парламентського комітету з питань здоров'я нації, постійно спілкуюся з міжнародними організаціями та донорами, щоб залучати цільову допомогу саме на відновлення об'єктів охорони здоров'я та хочу подякувати їм, що не залишаються осторонь. Завдяки такій допомозі, разом із волонтерами, ми маємо можливість допомагати лікарням та лікарям – замінювати вікна, ремонтувати приміщення та забезпечувати охорону здоров'я новітнім медичним обладнанням, яке щодня рятує життя наших захисників та мирних громадян. Об'єктивно, держава сьогодні не має необхідного ресурсу для повного вирішення цього питання, тому кожен, у міру своїх можливостей, повинен робити все, щоб якнайшвидше відновлювати зруйновану ворогом медичну інфраструктуру та підтримувати лікарів - це важливо як для виживання нації, так і для протидії ворогові». , – резюмував Валерій Дубіль.