До середини липня багато городників зауважують, що зростання огірків сповільнюється. Пишні кущі, колись усипані хрусткою зеленню, починають в'янути. Але при правильному догляді цілком можливо відновити плодоношення та продовжити збирання урожаю до серпня.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОсновна причина занепаду сил проста: рослини виснажені. Тижні безперервного росту та плодоношення виснажують життєво важливі поживні речовини у ґрунті, що призводить до блідості листя, стомленого вигляду та зменшення кількості нових квіток.
Щоб повернути ліани до життя, вкрай важливе стратегічне підживлення в середині літа, особливо в третій тиждень липня. Мета — стимулювати зростання нових пагонів та сприяти розвитку квіткових бруньок.
Ключове значення має збалансована формула добрива. Шукайте суміш з переважанням калію та меншим вмістом азоту. Калій сприяє формуванню міцних, здорових плодів, а невелика кількість азоту сприяє розвитку нового листя та пагонів.
Один із практичних варіантів — розчинити: 1 столову ложку сечовини та 1,5–2 столові ложки сульфату калію в 10 літрах води.
Ще одне ефективне і недороге рішення - настій деревної золи, багатий на калій і корисні мікроелементи.
Для його приготування залийте склянку золи відром гарячої води, періодично помішуючи, і настоятися 24 години.
Перед внесенням будь-якого добрива ретельно зволожте ґрунт чистою водою. Це допоможе захистити коріння від опіку поживними речовинами. Виливайте близько 1 літра розчину на рослину, спрямовуючи її під корінь, а не на листя.
Через кілька днів після кореневого підживлення корисно обприскати листя слабким розчином бору (1-2 грами борної кислоти на 10 літрів води) або готовою сумішшю мікродобрив для листового підживлення. Бор грає вирішальну роль формуванні квіток і може значно поліпшити зав'язування плодів.
Одночасно з підживленням обрізайте все старе, пожовкле листя біля основи кущів. Це покращує циркуляцію повітря і дозволяє більшій кількості світла досягати молодих пагонів, створюючи найкращі умови для зростання.
Якщо все зроблено правильно, ознаки оновлення з'являться вже за тиждень: почнуть з'являтися нові бічні пагони, оздоблені квітами, які обіцяють другу хвилю врожаю огірків.
Нагадаємо, чим підгодувати врожай цибулі та часнику, щоб отримати здорові головки розміром з яблуко
Раніше «hyser» повідомляв, аномальна погода не шкодує: що зробити з картоплею, щоб не втратити врожай
Як повідомляв «hyser», погода тріщить урожай, ціни на продукти летять у космос: чи дадуть запастися картоплею та консервацією на зиму