Політичний експерт, співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко розповів, чому українці підтримують Ізраїль.

"Сьогодні багато арабських друзів України вимагають, щоб Україна не підтримувала Ізраїль після різанини, яку влаштував ХАМАС на півдні. Мовляв, не все так однозначно, бо палестинський народ веде боротьбу з окупантом. Тому звинувачувати палестинців у тероризмі - все одно, що звинувачувати у цьому Україну, яка веде визвольну боротьбу", - зазначає Романенко, якого цитує Politeka.

Він пояснив, чому багатьох українців обурила різанина ХАМАС.

Уявіть, що, скажімо, ГУР защепив би на територію Росії і вирізав там цілі села. Як би це виглядало? Це виглядало б саме так, як сьогодні виглядає ХАМАС. Вбивати немовлят і відрізати голови жінкам, та кому б там не було й сподіватися , що їх тут підтримуватимуть після Бучі та Маріуполя, м'яко кажучи, наївно, і це робилося свідомо, щоб отримати максимально жорстку реакцію Ізраїлю, тому що Ірану потрібна регіональна, а може й світова війна. Іран грає з Росією, яка робить звірства, то це не випадковість, а збіг інтересів сторін, які з якоїсь причини тяжіють до звірств як формі просування своїх інтересів». – написав Романенко.

Тому в цій конкретній ситуації неможливо бути на боці м'ясників.

"Якби ХАМАС системно змінював життя в Газі на краще, то атаки з боку Ізраїлю на Газу виглядали б неадекватними. Хто б підтримував удари Ізраїлю в цьому випадку? Та ніхто. Не можна просто так взяти і почати бомбардувати мирні міста. Але зараз саме
ХАМАС напав на Ізраїль у найварварськіший спосіб, і дивлячись на ці дитячі коляски просочені кров'ю, трупи нещасних людей, яких різали немов худобу і спостерігаючи, як у Газі, Єгипті, Йорданії та інших країнах натовпи радісно стрибали від картин цієї худоби, ну неможливо нормальній людині це скотство прийняти", - підсумував Романенко.

Читайте також:

Спробуйте - і ви здивуєтеся: як за допомогою пергаментного паперу видалити бруд та розлучення з кранів

Що буде з цінами на гречку: українцям розповіли про рекордний урожай популярного продукту

Він називався "Киянином": як виглядає перший київський мотоцикл з німецьким минулим та з педалями