Тому військовослужбовці, які демобілізувалися, зможуть здобути тут освіту і опанувати одну з нових професій.

«Йдеться про такі напрямки, як кібербезпека, управління дронами, безпілотними літальними апаратами, які будуть використовуватися у мирному житті, зокрема в агробізнесі та енергетиці. Наше завдання – допомогти хлопцям знайти себе у цивільному житті та пройти професійну адаптацію», – каже ректор ГУ «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов.

Це вже п'ятий подібний центр, відкритий в Україні, проте за кількістю та якістю обладнання перший. Зокрема, навчальний комплекс збудовано з дотриманням вимог інклюзії: тут передбачено всі необхідні технічні засоби для того, щоб поранені ветерани могли безперешкодно дістатися центру. Тут встановлені великі інтерактивні панелі, відповідні спеціалізовані клавіатури зі шрифтом Брайля, збільшувачі тощо. — все з турботою про людей, які слабо бачать. Центр ветеранського розвитку також має центр робочих навичок і центр мовної підготовки «Language Hub».

Саме такі заклади покликані стати одним із фундаментів для швидкої та якісної адаптації наших ветеранів. Тут створено всі можливості для розвитку та інтеграції наших Героїв, здобуття нових знань та навичок. Це один із кроків наближення до суспільства, в центрі якого буде повага до наших Героїв, завдяки яким Україна продовжує бути вільною та демократичною», — каже народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Створення такого об'єкту у Житомирі стало можливим завдяки підтримці Міністерства у справах ветеранів України. За словами першого заступника міністра, Героя України Олександра Порхуна, який взяв участь у відкритті Центру, Житомир обрали недаремно. У місті багато військових, а відповідно і ветеранів у майбутньому.

«Взаємодія військового досвіду з цивільним – це надалі люта суміш для реалізації мрій та потреб наших воїнів, які відстояли незалежність України», – каже він.

На урочисте відкриття Центру запросили і військовослужбовців та ветеранів. Серед них – Герой України Борис Харчук. Він служить у лавах Збройних сил України вже понад 20 років, а минулого року втратив руку на фронті. Незважаючи на тяжке поранення та тривалу реабілітацію, планує повернутися на фронт і зараз робить усе можливе.

«Планую займатися своїми обов'язками головного сержанта батальйону і сформувати знову свою групу, яка вже без мого особистого втручання продовжуватиме виконувати завдання, які ми робили до поранення», — розповідає він.

Однак не всі захисники можуть повернутись у військову справу після поранень. Щоб допомогти їм і відкриваються такі центри. Як зазначив Арсеній Пушкаренко, якщо на початку війни, у 2014 році, ветеранська політика була фрагментарною, то згодом почало з'являтися розуміння того, що держава може і має робити. Зокрема саме Житомир став першим містом в Україні, де у 2021 році у міському ЦНАП відкрили «ветеранські вікна» для зручності, комфорту та верифікації надання послуг нашим Героям.

«Зараз критично важливо сформувати комплексне бачення та реалізувати державну підтримку адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей. Вся вертикаль державної влади, всі органи місцевого самоврядування, організації та установи, незалежно від форм власності, мають бути залучені до цього процесу», - наголосив Арсеній Пушкаренко.