Вперше з 2014 року – з початку агресії Росії щодо нашої держави – країни цього регіону висловили непохитну та консолідовану підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" наголосив заступник голови Комітету зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Верховної Ради Арсеній Пушкаренко.

На його думку, Афінська декларація, підписана 11-ма балканськими країнами, — це ще один потужний результат роботи Президента, команди Офісу Президента та Міністерства закордонних справ України.

«Історично країни цього регіону перебували під впливом Росії, проте особиста зустріч Володимира Зеленського із лідерами цих країн змінила ситуацію. Тепер Афінська декларація формує новий порядок денний у відносинах Україна-Балкани», — наголосив політик.

Також він вважає, що окрім Афінської декларації, яка зафіксувала, що Балканські країни чітко стали на бік України, варто відзначити важливі здобутки у сфері двосторонніх відносин. Як зазначив Арсеній Пушкаренко, за результатами зустрічі Президента Зеленського та Президента Вучича підтримку територіальної цілісності України у межах 1991 року висловила Сербія, хоч це країна, де залишається колосальне російське лобі.

Окремо слід зазначити і підписання спільної Декларації між Україною та Грецією щодо підтримки євроатлантичної інтеграції України. Греція стала 24 країною, яка є членом НАТО і офіційно підтримує прагнення України вступити до Альянсу, зазначив народний депутат. Також Греція приєдналася до імплементації Формули миру, підтримки України та, звичайно, надання нам зброї. Допомога міжнародних партнерів із озброєнням — одне з ключових завдань, яке наближає нас до Перемоги, зазначив парламентар.

«Кожен такий візит Президента до іноземних держав наближає нас до Глобального саміту світу. При цьому саме імплементація Формули світу Президента Зеленського рано чи пізно призведе до настання справедливого світу. Втім, як і до вдосконалення міжнародного права, яке виявилося знехтуваним агресором і, на жаль, не завжди є ефективним. Це стосується й тих інституцій, які мають забезпечувати верховенство міжнародного права та в основі яких лежить права людей та недоторканність суверенних територій», — підсумував Арсен Пушкаренко.