Вік інсектицидів та хімікатів призвів до того, що багато дачників сьогодні витрачають гроші на купівлю коштів для боротьби зі шкідниками.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОднак ще наші бабусі знали набагато природніші способи захисту рослин.
Справа в тому, що на землі вже давно існує своєрідна "рослинна дипломатія", коли одні культури можуть захищати та підтримувати інші.
Одним із таких перевірених спілок є редька та капуста. Здається, вони не мають нічого спільного, але насправді вони утворюють ідеальну пару. Редька виділяє фітонциди, які діють як природний репелент проти капустяних метеликів, тоді як капуста, у свою чергу, захищає редьку від палючого сонця, створюючи для неї тінь.
Але цей тандем — тільки вершина айсберга. Морква і цибуля — теж класичне поєднання, яке неможливо ігнорувати.
Є й більш несподівані спілки, наприклад, базилік та томати. Розмістивши їх поруч, можна не лише наситити смак плодів, а й перемогти фітофтороз, який часто вражає томати. А що, якщо спробувати посадити кукурудзу, квасолю та гарбуз разом? Кукурудза стане опорою для квасолі, квасоля — постачальником азоту в ґрунт, а гарбуз своїм великим листям придушить бур'яни, тим самим забезпечивши вам урожай, якого вистачить на кілька сімей!
А ви знали, що існують так звані рослини-няньки? Наприклад, соняшники оберігають огірки від сильних вітрів, а календула допомагає ґрунту відновлюватися після цибулі, покращуючи її склад.
Але не всі пари однаково корисні. Так, кріп може сповільнити зростання моркви, а фенхель взагалі негативно впливає більшість культур. Тому варто заздалегідь скласти "городню карту", де вказані рослини, які можуть уживатися поруч, і ті, які не варто садити разом. Наприклад, пасльонові культури (томати та картопля) не варто висаджувати поряд, оскільки вони часто страждають від однакових хвороб.
І, звичайно, є корисні, але неочевидні поєднання: часник під яблунею допоможе позбавитися парші, а м'ята під смородиною додасть ягодам особливий аромат.
Природа давно розробила для нас ідеальні схеми взаємодії між рослинами.
Читайте також:
Як захистити врожай від колорадського жука: ефективний метод боротьби зі шкідниками на городі.
Секрет неземного врожаю солодких помідорів: овочі виростуть соковитими та великими, як персики.