Іноді здається, що у сусідів по дачі не грядки, а натуральний рекламний банер: полуниця як на картинці.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЯгоди — одна до одної, великі, глянсові, ніби хтось зранку пройшовся кущами ганчірочкою. А в інших — тих самих, хто поливає, підгодовує, доглядає — результат набагато скромніший: пара ягідок, натомість із характером. У чому ж каверза?
Чи не в елітних сортах. Не в чудо-добривах. І вже точно не в особливому "дачному везінні".
Насправді полуниця – це той характер. У неї свої симпатії та антипатії. Наприклад, ця панночка з характером терпіти не може сусідство з петрушкою, натомість із задоволенням росте поряд зі шпинатом. Хто б міг подумати?
А полив холодною водою? Для неї — як холодний душ у поганому готелі: листя скушкіриться, ягоди завмирають у рості, а настрій у куща псується так, ніби його хтось сильно образив. Найкраще — тепла вода, у вечірній час, із любов'ю та без фанатизму.
Багато дачників дивуються, чому полуниця «лінується». А варто копнути глибше і з'ясовується, що кущі посаджені занадто щільно, земля закислена, а вусики безжально обрізані під корінь. Адже саме вусики допомагають рослині розвиватися та зміцнюватися!
Є й ще один секрет – старіння. Кусти полуниці живуть за принципом: «три роки – і у відпустку». На четвертий рік урожай починає різко знижуватися.
А тепер — приємний сюрприз. Все вищеописане — не магія і не наука ракетобудування.
Полуниця любить турботу, увагу і трохи знань про те, як з нею поводитися. Це не "ягода для лінивих", але й не підступний ворог. Просто вона потребує поваги до своїх особливостей.
Читайте також:
Як харчова сода може стати вашим секретом для чудового врожаю картоплі: лише одну ложечку.
Як позбутися кротів на городі, в саду та будь-якій ділянці: збережіть урожай та порядок.