8 квітня за новим юліанським календарем Українська церква вшановує пам'ять кількох шанованих діячів християнської історії, зокрема апостолів Іродіона і Руфа, преподобного Руфа з Києво-Печерської лаври, мученика Павсиліпа, папи Калестина Римського і святого Нифонта Новгородського.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСвяті апостоли Іродіон і Руф
Ці апостоли були серед Сімдесяти - учнів, особисто навчених Дванадцятьма апостолами Христа. Вони були відомі поширенням християнської віри і пророцтвами в ранні дні Церкви.
Преподобний Руф Затворник
Чернець XIV століття Києво-Печерського монастиря, Руф був шанований за своє побожне й аскетичне життя. Його останній притулок знаходиться в Дальніх печерах Лаври, одному з найсвященніших релігійних місць України.
Святий мученик Павсиліп
Він жив у II столітті за часів імператора Адріана. Будучи стійким вірянином у Христа, Павсиліп був заарештований і підданий тортурам після того, як на нього донесли язичники. Його стійкість у гоніннях відзначила його як мученика віри.
Папа Калестин I
Освічений і глибоко шанований у Церкві, Целестин служив єпископом Риму з 422 по 432 рік. Відомий своїм красномовством і пристрасними проповідями, він працював для підтримки християнського вчення і зміцнення авторитету Церкви.
Святий Нифонт Новгородський
Колишній чернець Києво-Печерської лаври, Нифон служив єпископом Новгородським за часів князя Святослава Ольговича. Він відомий тим, що відмовлявся проводити шлюб між християнином і невіруючим, дотримуючись релігійних принципів. Нифонт також побудував церкву Святої Богородиці в Новгороді. Його ім'я зустрічається в кількох стародавніх літописах, і його вшановують серед святих Новгорода в третю неділю після П'ятидесятниці.
Народні звичаї та прикмети на 8 квітня
В українській традиції 8 квітня відомо як День Родіона і Руфа. Згідно зі старими повір'ями, це час, коли Сонце і Місяць, як кажуть, «зустрічаються» на небі. Дохристиянські українці проводили цього дня церемонії на честь диких тварин і рептилій.
Люди вірили, що цього дня із землі виходять різні істоти - змії, ящірки та інші рептилії. Однак заподіювати їм шкоду було суворо заборонено, оскільки це вважалося порушенням рівноваги природи. Вважалося, що в цей день з'являються також таємничі істоти, звані «Руфами».
На фермах 8 квітня було днем, коли курчат і гусенят уперше виводили на вулицю - часто це робили із зав'язаними очима, щоб захистити їх від хижих птахів, як-от ворони та яструби. Побачити журавлів у небі було гарною ознакою. Фермери змішували просо з грудкою землі, щоб забезпечити рясний урожай під час посівної.
Діти збирали солому і клали її в гнізда гусей, щоб стимулювати плодючість худоби і рясну кладку яєць. Якщо цього дня гримів грім, молоді дівчата вмивалися і витиралися червоними рушниками, вірячи, що це допоможе зберегти їхню красу. Чоловіки притискалися спинами до дерев, сподіваючись відвернути болі в спині під час майбутнього сезону збирання врожаю.
Погодні повір'я
Сонячна погода: попереду тепле і приємне літо.
Похмуре небо: ознака вологого і холодного сезону, що настає.
Духовні обряди і чого не слід робити
8 квітня припадає на Вербний тиждень - останній тиждень перед Страсним тижнем - що робить його урочистим часом для християн. Піст триває, і рекомендується утримуватися від вживання м'яса, молочних продуктів і яєць.
Вірянам також настійно рекомендується уникати
Лихослів'я про інших або поширення чуток;
Відмови від надання допомоги або благодійності;
Участь у вечірках або розвагах.
Натомість людей закликають проводити день у молитві, допомагати близьким і робити добрі справи.
Нагадаємо, гороскоп на тиждень 7-13 квітня: "Бісекстиль" ретроградної Венери та Меркурія змінить долі
Раніше «hyser» повідомляв, небачений антициклон несе сильні морози, сніг та вітер: погода в Україні зіпсується сильніше
Як повідомляв «hyser», богослужіння на Великдень: українці отримали важливе попередження