Стало відомо, що уряд хоче ввести низку заходів, щоб вивести в Україні ринок праці з тіні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, за оцінками Міжнародної організації праці, рівень тіньової зайнятості в Україні становить близько 9% зайнятого населення. Ще б пак, лише за останні півтора року з офіційного ринку праці в України звільнилися приблизно 1,5 млн працівників через необхідність ставати на військовий облік.
Більш чіткішу статистику приводить прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, з початком повномасштабного вторгнення Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць і це призвело до того, що Україна в 2022 році втратила 30% своєї економіки, свого ВВП.
Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів під час форуму "Україна 2024. Незалежність".
"Сьогодні, щоб підтримувати наших військових, ми повинні мати щонайменше 10 мільйонів робочих місць. А офіційно ми бачимо менше ніж 8 мільйонів робочих місць. Ми розуміємо, що в економіці є ціла низка професій, які працюють у тіні, не платять офіційно податки, які сьогодні критично потрібні нашому бюджету, нашим Збройним силам", - заявив Денис Шмигаль.
Таким чином у своїй промові чиновник велику увагу приділив тому, як вивести із тіні людей, які отримують зарплату "у конвертах" та не сплачують податки. І це при тому, що Україні зараз критично не вистачає сотні мільярдів гривень на наш захист, на нашу обороноздатність.
Прем’єр вважає, що у державі не може бути людей, які стоять осторонь під час війни.
"Люди мають воювати або забезпечувати тих, хто воює усім необхідним", - заявив він.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів про чотири кроки уряду для збору додаткових коштів на оборону, серед яких принцип "воюй або працюй".
"Принцип "воюй або працюй" не новий, його озвучував президент України, ми всі із цим принципом згодні", – пояснив прем'єр.
Також Денис Шмигаль розповів і про інші кроки, які пропонуються, щоб знайти 500 млрд грн. на оборону і безпеку України.
"В першу чергу, це збільшення внутрішніх запозичень, наш ринок готовий до цього. Фінансові інституції, банки, НБУ. Ми бачимо тут потенціал до кінця цього року", - сказав Шмигаль.
Друге - це збільшення ставки податку на прибуток для банків.
Третє це розширення бази для військового збору і підвищення ставок військового збору.
Читайте також:
Часу залишилося мало: скільки можна буде переслати з карти на карту, починаючи з осені
"Київстар" підвищить тарифи з 1 вересня: тепер точно влетить у копійчину
Цього ще не вистачало: мешканці багатоповерхівок платитимуть за комуналку за "завищеними" тарифами