Через посилення конкуренції на ринку праці українські роботодавці змушені підвищувати заробітну плату. Основною причиною підвищення заробітної плати є гострий дефіцит працівників.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, у макроекономічному та монетарному огляді Національного банку йдеться про те, що поєднання збільшення соціальних виплат та низької інфляції сприяє подальшому зростанню реальних доходів населення.
"Нестача працівників залишається значною і продовжує тиснути на зарплати у бік збільшення", - пояснюють у НБУ.
Кількість працівників дещо збільшилася, що здебільшого пов'язано із сезонними факторами. Проте загалом кількість нових вакансій на сайтах пошуку роботи у червні практично залишилася на тому ж рівні.
За словами директора Науково-технічного центру Академії будівництва України Івана Перегінця, для того, щоб максимально швидко – протягом 5-10 років – відновити руйнування, заподіяні війною, Україні знадобиться близько 1,5 млн будівельників. Адже Росія вже зруйнувала в країні понад 60 млн. квадратних метрів житла. Він зазначив: до повномасштабної війни ми мали 300 тис. будівельників.
При цьому він наголосив: проводити відновлення за прикладом того, як це робилося після Другої світової війни, не можна. Адже економічна формація змінилася.
"Ті новобудови, які були після Другої світової війни, обслуговували промисловість, яка була в рамках якихось міст. Сьогодні постає питання субурбанізації – перенесення основних економічних та промислових об'єктів на територію міст, наприклад, створення індустріальних технологічних парків", – констатував експерт.
Загалом Україні не вистачає робочих рук, щоб забезпечити виконання плану зростання валового внутрішнього продукту (ВВП). Так, щоб економіка країни відновлювалася на 7% щорічно, до 2030 року потрібно знайти додаткові 4,5 млн. працівників, підрахували в Мінекономіки.
Читайте також:
Про таке мріяли навіть діти депутатів: у покинутому гаражі знайшов рідкісний автомобіль "Ява"
Українцям розповіли про телефонні номери з новим кодом: що потрібно знати