Початок нового року – чудова нагода для дачників навідатися на свою заміську ділянку. І справа тут не лише у свіжому повітрі та зимових пейзажах, а й у турботі про садові культури.

Взимку рослини потребують нашої допомоги, особливо їх коріння, яке наражається на ризик замерзання. Як захистити їх? Все простіше, ніж здається.

Дерева, зима, кадр з відео
Дерева, зима, кадр з відео

Зимовий щит для коріння

У січні саме час подбати про дерева та чагарники. Один із найкращих способів зберегти здоров'я рослин – створити для них природний "тепловий бар'єр" зі снігу. Цей простий, але дієвий спосіб допоможе кореневим системам пережити морози, використовуючи природний покривний матеріал.

Сніг – справжній подарунок природи для саду. Він має чудові теплоізоляційні властивості, захищаючи коріння від різких перепадів температури. Все, що потрібно зробити, - зібрати і підгріти сніг до стволів дерев і чагарників.

Дача, зима, зображення з вільних джерел
Дача, зима, зображення з вільних джерел

Утоптувати чи не втоптувати?

Багато хто думає, що для більшого ефекту сніг потрібно утрамбувати. Однак це міф: щільно запакований сніжний покрив втрачає свої ізоляційні властивості. Замість зберігання тепло, він може нашкодити рослині. Тому просто згріб сніг до основи рослин і залиште його в природному вигляді.

Чому це важливо?

Морози без снігового покриву можуть стати справжнім випробуванням для коріння. А ось шар м'якого, пухкого снігу працює як зимова ковдра: він утримує тепло, зберігає вологу та захищає рослини від вимерзання.

Зима, дерево, зображення з вільних джерел
Зима, дерево, зображення з вільних джерел

Читайте також:

Урожаю помідорів у наступному році не буде: агрономи попередили.

Город на підвіконні залишиться мрією: що треба пам'ятати тим, хто хоче виростити огірки, помідори та навіть перець.