З приходом Нового 2025 року святкова атмосфера заповнює кожен куточок наших будинків, але про сад та город часто забувають у передсвятковій метушні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяІ це абсолютно нормально! Поки що дача може почекати. Проте, вже в перші дні січня варто відвідати ділянку та виконати низку важливих процедур, щоб підготувати її до нового сезону.
Приберіть снігові шапки з рослин
Після свят зверніть увагу на дерева та чагарники. Якщо на гілках скупчилися важкі снігові "шапки", їх необхідно акуратно зняти. В іншому випадку під вагою снігу гілки можуть зламатися.
Для цього найкраще використовувати м'який віник чи мітлу. Уникайте використання лопати, тому що вона може пошкодити кору і завдати рослинам серйозної шкоди.
Заготуйте талу воду
Сніг, який ви зберете з ділянки, може стати цінним ресурсом для вашого саду. Розтопіть його, щоб отримати запас талої води - вона ідеально підходить для поливу розсади. Такий спосіб заготівлі води як економічний, а й допомагає зберегти природні ресурси.
Наповніть теплиці снігом
Занесіть сніг усередину парників. В результаті опади поступово розтануть, збагачуючи ґрунт вологою. Це дозволить ґрунту насититися водою, а рослинам – отримати запас вологи ще до початку активного зростання.
Перевірте стан чорної смородини
Початок року - чудовий час для огляду кущів чорної смородини. Перевірте рослину на наявність ниркового кліща. Заражені бруньки легко помітити: вони виглядають як невеликі кульки.
Якщо ви виявите такі поразки, негайно видаліть хворі нирки і знищіть їх, щоб запобігти подальшому поширенню шкідника.
Займіться обрізкою дерев
Якщо січнева зима не надто сувора, можна приступити до обрізки плодових дерев. їхню підготовку до весняного сезону. Головна умова — температура повітря не повинна опускатися нижче –7 °C. Також перед обрізанням переконайтеся, що найближчими днями не очікується різкого похолодання. Обрізка у правильний час сприяє зміцненню рослин та їх підготовці до весняного сезону.
Читайте також:
Як виростити міцну розсаду та уникнути її витягування: лайфхаки досвідчених городників.
Магія рисової води: секрет успішної розсади.