Літо завершилося на спокійній ноті, адже Земля не переживала жодних збурень у своєму магнітному полі. Стало відомо, що буде далі.

За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, вже давно стало відомо, що Сонце проходить цикли активності, які тривають приблизно по 11 років. І саме у періоди максимальної активності на Сонці відбуваються спалахи й викиди корональної маси, які, досягаючи Землі, викликають магнітні бурі.

2024 рік якраз припадає на пік поточного 11-річного циклу сонячної активності. Це означає, що Сонце зараз найбільш активне, а кількість сонячних спалахів і викидів досягає свого максимуму.

Не дивно, що календар магнітних бур на вересень 2024 року досить суттєвий:

  • 8 вересня 2024 — слабка буря, К-індекс 3;
  • 10 вересня 2024 — сильна буря, К-індекс 7;
  • 15 -17 вересня - помірна затяжна магнітна буря, К-індекс 4;
  • 23-24 ​​вересня - сильна магнітна буря, від К-індексу 4 до К-індексу 6;
  • 25 вересня 2024 — помірна буря, К-індекс 4;
  • 28 вересня 2024 — слабка буря, К-індекс 3.

Довідка:

Усі магнітні бурі розрізняють за потужністю та наділяють їх індексами:

  • від К-індексу 3 до К-індексу - 5 - помірна буря;
  • від К-індексу 5 і вище - бурі червоні рівні, що спричиняють погіршення самопочуття, збій роботи техніки, супутників, частот і іноді північні сяйва.

Під час магнітних бур багато людей відчувають головний біль, запаморочення, підвищену втому, а також загострення хронічних захворювань.

Заздалегідь знаючи період піку сонячної активності, можна знизити неприємні симптоми магнітних бур та зберегти своє здоров'я.

Для цього потрібно дотримуватися простих рекомендацій:

  • табу на шкідливу їжу;
  • більше прогулянок на свіжому повітрі;
  • здоровий сон;
  • потрібно пити просту воду або трав'яні чаї;
  • цілковита відмова від алкоголю та куріння;
  • уникайте стресових ситуації.

Читайте також:

Серце не витримало: не стало легендарного актора-коміка, якого любили мільйони

Ці гроші вам точно не завадять: хто з українців може отримати 994 гривні через погіршення здоров'я

Несподіване відкриття: як насправді смартфони впливають на наше здоров'я