Огородники-початківці дуже часто помилково вважають, що морква і буряк ростуть самі по собі і не потребують додаткових поживних елементів. Адже за відсутності підгодівлі або порушення її правил можуть бути негативні наслідки для врожаю.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, про нестачу поживних речовин завжди свідчить викривлення коренеплоду. При цьому сухі, тверді та несолодкі коренеплоди завжди вказують на нестачу фосфору та калію.
Саме тому в липні, коли морква і буряк переходять у фазу активного зростання, вони потребують фосфору, бору та калію.
Тому в цей час підходять такі народні засоби:
- попіл;
- борна кислота;
- дріжджі (порошкові чи шматкові).
Підживлення золою
Відмінно стимулює зростання моркви та буряків деревна зола, а якщо є зола від ясена – взагалі буде ідеально.
Беремо чашку золи на 10 літрів води, а потім проварюємо цей розчин. Залишаємо охолонути і починаємо полив грядки за три години. Іноді в розчин ще додають щіпку марганцівки, щоб коренеплоди були солодшими.
Таке добриво дає овочам магній, калій та натрій плюс запобігає появі шкідників - морква та буряк буквально відразу підуть у ріст.
До речі, найпростіший і ефективніший спосіб підживлення морквяним буряком золою - це розсипати його по грядках по 250 г на 1 кв. м.
Борна кислота
Для солодощі моркви та буряків їх потрібно підгодовувати борною кислотою. Розбавляється 10 г кислоти на 10 л води. Необхідно добре розчинити кислоту та внести отриману суміш у ґрунт.
сіль
Щоб позбавити буряк гіркоти і зробити моркву солодшою, дачники використовують у липні сольове підживлення. Щоправда, краще брати морську сіль - вона також допомагає від морквяної мухи та дротяника. Необхідно взяти чайну ложку солі на літр води, змішати та вносити цей склад у ґрунт кожні 10 днів.
Підживлення дріжджами
Дріжджі стимулюють зростання та перешкоджають розвитку різної патогенної мікрофлори у ґрунті. Найефективніше використовувати дріжджі в середині літа в похмуру погоду. Для приготування складу знадобиться 10 л води, 100 г дріжджів та дві столові ложки цукру. Вже через дві години після приготування розчином можна полити коріння моркви та буряків.