Дистанційне навчання в Україні стало максимально актуальним в останні кілька років, а розвиток дистанційних технологій і підготовка учнів та викладачів до нової форми навчання стали головними темами розмови під час зустрічі гендиректора Центру освіти "Оптима" Марії Мілецької і ректора Національного університету біоресурсів і природокористування, екс- міністра освіти Станіслава Ніколаєнка.

Відзначимо, школа "Оптима" - перша в країні повністю дистанційна школа, яка працює вже 6 років. За цей час випускниками школи стали понад 3000 дітей, які показують високий рівень підготовки при зовнішньому незалежному оцінюванні. Досягається це впровадженням в освітній процес сучасних методик.

На сьогодні в Центрі навчається понад 7000 учнів, а представлений він у всіх частинах України - в 13 великих містах країни працюю регіональні представництва школи "Оптима". Зокрема в Києві, Чернігові, Мукачево, Тернополі, Львові, Ужгороді, Івано-Франківську, Хмельницькому, Житомирі, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Миколаєві.

Школа "Оптима" - офіційний партнер Міністерства освіти і науки України у всеукраїнському педагогічному експерименті "Розумники" (Smart Kids). Проєкт передбачає впровадження в освіту початкової школи сучасних технологій і їх поєднання з традиційними методиками викладання. Це дозволяє зробити навчання не нудним і цікавим.

Марія Мілецька також поділилася з ректором НУБіП планами на новий навчальний рік. Так, з 1 вересня 2021 року для кожного учня школи "Оптима" буде надана індивідуальна програма навчання і доступ до найбільшої в Україні бази навчальних матеріалів.

Чимало уваги під час навчання в школі "Оптима" приділяється заняттям з математики та англійської мови. Так, нові поглиблені математичні та IT-напрямку ґрунтуються на сучасній інтегрованій STEM-концепції, а заняття з англійської мови проводяться на ліцензійній платформі Oxford Learn. Крім того, висока якість навчання забезпечується наявністю інтегрованих IT-класів.

Мілецька зазначила, що школа "Оптима" - це оригінальні підходи до навчання та адаптації нових учнів. Зокрема для нових учнів заняття проводяться в віртуальних міні-класах, що дозволяє полегшити звикання до дистанційної форми навчання.

Практичні заняття в "Оптимі" проводяться у вигляді кейс-уроків. Вони дозволяють учням не тільки краще засвоїти матеріал, але і обрати майбутню професію. Крім того, такий вид занять дає можливість талановитим учням взяти участь у наукових розробках.

Представники школи "Оптима" і Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) поговорили про розширення співпраці з іноземними студентами.

Відзначимо, що НУБіП - один з найбільших вузів країни з потужною дослідницькою базою і значними напрацюваннями в сфері біотехнологій, агробіології, автоматизації та робототехніки. Про це розповів під час зустрічі з Марією Мілецькою Станіслав Ніколаєнко.

НУБіП вже кілька років співпрацює зі школою "Оптима". Про позитивний досвід розповіла декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька. Вона відзначила високий рівень підготовки випускників "Оптими".

Результатом зустрічі Марії Мілецької і Станіслава Ніколаєнка став Договір про співпрацю НУБіП і школи "Оптима". Сторони продовжать налагоджувати спільну роботу в напрямках профорієнтації, впровадження інноваційних напрацювань в освітній процес і залучення учнів до дослідницької діяльності, а також працювати над підвищенням якості профільної освіти в країні.