Навесні активно прокидається все живе і кліщі тому не виняток - до того ж ніхто не застрахований від їх укусу, вибираючись на природу.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЛікар-терапевт розповів, як захиститися від їх укусу.
Найважливіше, що необхідно врахувати, це те, що вирушаючи в парк або на річку необхідно надіти світлий одяг, а шкарпетки заправити в штани.
Крім того, необхідно кожні 15 хвилин перевіряти одяг і тіло на предмет наявності кліщів - в особливій зоні ризику знаходяться пахви, шия, пахова область, вушні раковини.
Буде актуальним використання спреїв від кліщів. А для максимального захисту від кліщового енцефаліту краще зробити щеплення.
Якщо кліщ все ж вкусив, потрібно звернути за допомогою до лікаря або акуратно видалити паразита самостійно. Робити це потрібно без різких рухів, не здавлюючи тіло кліща. Після його видалення потрібно обробити ранку спиртом або йодом.
Після видалення ви можете зберегти його для дослідження на зараженість. Для цього помістіть його в невеликий скляний флакон з щільною кришкою і покладіть туди ватку, злегка змочену водою. Закрийте флакон кришкою і до моменту транспортування в лабораторію зберігайте його в холодильнику.
Укус кліща сам по собі неприємний, але це тільки верхівка айсберга. Ці павукоподібні є переносниками цілого ряду захворювань, серед яких кліщовий енцефаліт і бореліоз. Відзначається, що кліщу достатньо 30 секунд, щоб атакувати жертву. У перші хвилини укусу кліщ передає основну масу отрути разом зі слиною. При цьому варто відзначити, що вакцини від захворювань, які передаються разом з укусом, немає. У перші три дні після укусу показана превентивна терапія.
Раніше Hyser писав про те, що Ізраїльський медик попередив про нову вірусну атаку.
Також Hyser повідомляв, що вчені провели дослідження в ході якого виявили вельми незвичайні властивості білих печериць.
Нагадаємо, що у Фонді соціального страхування України не вистачає коштів на виплати за лікарняними листами.