З перших днів війни українці показали, що є тією нацією, яка готова себе захищати. Ще б пак, в першу добу вторгнення біля будівлі Головного управління поліції міста Києва була довжелезна черга з добровольців, які прийшли отримати зброю, аби долучитися до оборони Києва від російських військ. Разом з тим є в нашій державі і ті, кого називають "ухилянти", адже вони значно більше бояться смерті, ніж стати рабами Путіна. Більше того, деякі з них пишаються собою, що змігли "втікти" та залишити свою Батьківщину окупантам.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВін розповів, що трасою йшов недовго. Його помітили місцеві, одразу викликали поліцію.
"Після того, як я потрапив до Румунії, я пройшов 2 км, і до мене одразу приїхала поліція, я сказав, що я з України, вони попросили документи, я надав. Вони знали, що треба робити зі мною. Вони відвезли мене до ділянки. Там дали сухий одяг, мокрі речі я поправив, до ранку вони висохли. Возили мене знімати відбитки пальців. Я ночував у ділянці, навіть принесли поїсти, – розповів чоловік в одному зі своїх відео.
Наступного дня ухилянта посадили в автобус та повезли на український кордон. Він каже, що не боявся, знав, що його не здаватимуть.
"Вони взяли там якийсь папірець. Потім мене повезли до посольства Румунії, а потім углиб країни до міграційної служби і дали листа, який дає нам можливість пересуватися в Румунії та ще якісь документи. Після цього я виїхав з Румунії до Угорщини, там я показав цей лист і мене пропустили. Тепер я можу поїхати до будь-якої країни за цими документами, — додав той, хто ухиляється.
До слова, українські чоловіки часто йдуть на шалений і невиправданий ризик, аби незаконно перетнути кордон. У Державній прикордонній службі України навіть назвали кількість ухилянтів, які потонули в Тисі у 2023 році.
"Лише за минулий рік у Тисі потонули близько 20 чоловіків. І це ті, кого вдалося знайти", — йдеться у повідомленні.
Читайте також: