Ні для кого не секрет, що з початку широкомасштабного вторгнення в Україну, кількість населення в країні значно зменшилась. Ще б пак, чоловіки помирають на фронті, понад 8,6 мільйонів українців виїхали за кордон, а народжуваність в Україні на 28% відсотків менша, ніж до початку великої війни. Не дивно, що за таких обставин держава повинна дбати про тих, хто попри все вирішив стати батьками.

Так, у Міністерстві соціальної політики України повідомили, що з 1 січня 2024 року переглянуто та скориговано склад "Пакунку малюка", врахувавши побажання батьків і думки експертів.

Довідка:

  • "Пакунок малюка" є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася живонароджена дитина, у разі відсутності обох батьків – родичам, які в установленому порядку забирають дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини, іноземцям та особам без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особам, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину.
  • У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я отримувач "Пакунка малюка" має право звернутись за його отриманням до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем його проживання або перебування протягом року з дня народження дитини.

Стало відомо, що з 1 січня 2024 року вартість "Пакунка малюка" зросла з 6 816 до 7 689 гривень (вартість "Пакунка малюка" становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років). Зростання вартості бейбі-боксу зумовлена збільшенням розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років – до 2 563 гривень.

Скоригований вміст "Пакунка малюка" наразі проходить процедуру державної реєстрації. Після цього з ним можна буде ознайомитись сайті відомства.

Зокрема, йдеться про такі зміни:

  • збільшено кількість або додано товарів, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят тощо;
  • збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання;
  • зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) та ін.

У Мінсоцполітики також нагадали, що "бебі-бокси" були запроваджені ще у 2018 р., коли був започаткований пілотний проект, що реалізовувався між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів). З того часу видано близько 700 тис. "пакунків малюка".

Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте частина батьків обирає саме "Пакунок малюка". Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами – зручно і вигідно.

  • Виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка" на дітей, народжених починаючи з 1 липня 2021 року, проводиться за бажанням отримувача замість одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка".
  • Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Нагадаємо, Уряд дозволив витрачати грошову компенсацію за "Пакунок малюка" на будь-які потреби.

Читайте також:

Гроші випаровуватимуться на очах: ​​які кімнатні рослини притягують невдачі та бідність

Початок року подарує вам взаємне кохання: які знаки Зодіаку зустрінуть свою другу половинку у січні

Потрібно встигнути до кінця березня: клієнтів Ощадбанку попередили про блокування карток - що потрібно зробити