З 1 січня 2024 року в Україні відбулося збільшення вартості "пакунку малюка" до 7689 гривень. Ці зміни пов'язані зі збільшенням прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, який тепер становить 2 563 гривні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це повідомило Міністерство соціальної політики.
Цього року до складу "пакунку малюка" внесено зміни, що враховують популярні серед батьків товари. У пакеті тепер передбачено більше багаторазових вологостійких підгузків, теплого одягу для новонароджених, а також збільшено розмір ковдри для зручності використання. Проте розмір одягу меншого розміру було зменшено з огляду на швидке зростання немовлят.
Згідно з заявою Мінсоцполітики, склад "пакунку малюка" підлягає перегляду кожні чотири роки за участю експертів, молодих батьків та представників ЮНІСЕФ.
Процес отримання "пакунку малюка" передбачає видачу його батькам одразу після народження дитини. Однак батьки можуть відмовитися від фізичного пакета та отримати грошовий еквівалент. Розмір компенсації у 2024 році становить 7689 гривень.
Важливо відзначити, що держава також надає фінансову допомогу новим батькам одразу після народження дитини відповідно до закону № 2811. Розмір цієї допомоги при народженні (усиновленні) дитини становить 41 280 гривень. Однак ця сума видається батькам частинами протягом 36 місяців, починаючи з 10 320 гривень та решта сум виплачується рівними частинами.
"Пакунок малюка" в Україні – це неоціненна підтримка для нових мам та їхніх малюків. Він надає різні необхідні товари, такі як підгузки, одяг та пледи, знижуючи фінансове навантаження на сім'ї та забезпечуючи додаткові засоби для піклування про новонародженого. Також держава надає фінансову допомогу у вигляді грошової компенсації, що полегшує початок нового життя батькам.
Читайте також:
Вас вважатимуть найкращими батьками: як розважити дітей на канікулах - оригінальні ідеї
Українських переселенців потішили: у Польщі збільшать виплати на дітей. Що потрібно знати
Що буде з розмірами аліментів на дітей у 2024 році: роз'яснення