В Україні з 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата збільшиться з 6700 до 7100 гривень. Це коригування відбулося після того, як мінімальна заробітна плата залишилася незмінною у 2022 році через складну фінансову ситуацію на тлі війни та високу інфляцію.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це пише «obozrevatel»
Рішення про підвищення мінімальної заробітної плати розглядається як необхідний крок для запобігання зростанню рівня бідності. Очікується, що підвищення мінімальної заробітної плати також сприятиме зниженню частки тіньової заробітної плати, оскільки воно є драйвером збільшення податкових надходжень.
Рішення про підвищення мінімальної заробітної плати є частиною зусиль уряду щодо вирішення економічних проблем, навіть незважаючи на те, що дефіцит бюджету у 2024 році становитиме близько 43 мільярдів доларів.
"Бюджет так і складали, щоб не так різко підвищувати мінімальну зарплату та подивитися, що вийде. Найбільше це вплине на зарплати, які декларуються і з яких сплачуються податки. Це надходження ЄСВ дуже сильно вплине. Ми маємо дуже багато платників на мінімальному ЄСВ. Безпосередньо має збільшитися зарплата у бюджетній сфері. А зарплати бюджетників фінансуються з донорської допомоги”, – розказав кандидат економічних наук Лідія Ткаченко.
Хоча підвищення вважається позитивним кроком, деякі експерти припускають, що воно має заморозити поточну ситуацію, а не пропонувати комплексне рішення.
Суттєвіше підвищення мінімальної зарплати заплановано на квітень 2024 року, коли її буде підвищено до 8000 гривень.
Мінімальна заробітна плата грає вирішальну роль у визначенні різних аспектів економічного ландшафту в Україні. Він впливає на заробітну плату в державному секторі, служить базою для зниження тіньової заробітної плати та визначає мінімальний розмір допомоги з безробіття.
Крім того, мінімальна заробітна плата прив'язана до розміру пенсій для тих, хто відповідає вимогам до стажу роботи та віком від 65 років.
У статті також наголошується, що у січні зросте вартість життя пенсіонерів, що вплине на максимальні та мінімальні пенсії. Гарантована пенсія для відповідних вимог та старше 65 років збільшиться з 2680 до 2840 гривень у січні та до 3200 гривень у квітні.
Прожитковий мінімум для пенсіонерів з 1 січня зросте на 268 гривень, що вплине на максимальний та мінімальний розмір пенсій.
"Встановити з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних та демографічних груп населення: дітей віком до 6 років – 2563 гривні; дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень; працездатних осіб – 3028 гривень; працездатних осіб, що застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді – 2102 гривні; працездатних осіб, що застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури – 1600 гривень; осіб, які втратили працездатність, – 2361 гривня”, – йдеться у бюджеті України.
Хоча підвищення мінімальної заробітної плати вважається позитивним кроком, у статті зазначається, що воно може не повністю компенсувати зростання цін і в майбутньому можуть знадобитися суттєвіші зміни. Економічна ситуація, включаючи війну, що триває, і бюджетний дефіцит, продовжить впливати на соціальні стандарти в Україні.
Читайте також:
Ніколи цього не робіть, щоб не віддати свій успіх: чому в гостях ніколи не можна мити посуд
Усі повторюють цю помилку щодня: чому не можна заливати кавою окропом
Таку закуску розмітять за лічені хвилини: рецепт капустяного салату із дивовижним маринадом