Страйки перевізників у ЄС проти України продовжуються. Більше того, вони погрожують заблокувати ще один КПП на кордоні.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, стало відомо, що представники польських перевізників заявили про плани розширити страйк та перекрити ще один пункт пропуску на кордоні з Україною Медика – Шегині. Пікет хочуть розпочати із понеділка, 20 листопада.
Один з організаторів протесту Томаш Борковський зазначив, що польскі перевізники "не задоволені швидкістю" переговорів між польським та українським урядами.
Зазначається, що у переговорах, що відбулися 16 листопада у прикордонному пункті пропуску "Дорогуськ", взяли участь представники міністерств інфраструктури України та Польщі, а також транспортного департаменту Єврокомісії.
"Ключовою вимогою протестувальників є повернення до дозвільної системи. Ця вимога не може бути виконана", – заявили у Міністерстві транспорту України.
Нагадаємо, що 6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізникипочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".
Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причиною страйків стала надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Саме тому однією з головних вимог страйкуючих є повернення системи видачі дозволу українським перевізникам.
Справа в тому, що донедавна був паритет. 180 000 дозволів на рік отримували польські фури, таку ж кількість — українськи. Після скасування цієї системи очікується мільйон поїздок українських перевізників через Польщу. А от польські перевізники стикаються з проблемами при виїзді із України. Електронну чергу можна забронювати лише з території України, черга – 12 днів, рейс виконують за день-два, решту 10 днів сидять у машинах. А українські компанії, нібито, бронюють наперед, і можуть по ходу змінити номер машини. Полякам такого права Україна не дає.
Мітингувальники заявили, що пропускатимуть по одній машині на годину, і безперешкодно — фури з гуманітаркою, швидкопсувними та стратегічно важливими товарами, зокрема паливом. Для розуміння масштабу черг — нещодавно у ній помер український водій фури. 54-річний чоловік приїхав на паркування та залишився чекати там перетину кордону.
Читайте також:
Дуже потрібні працівники: українців запрошують до Польщі. Скільки платять та які є вакансії
На які безкоштовні медичні обстеження можуть розраховувати українці у Польщі
Можете залишитися без грошей: українців попередили про аферу з банківськими картками у Польщі