7 вересня у церковному календарі пам'ять святителя Луки Глибокоречинського. Він народився в Каппадокії і увійшов до церковної історії як третій настоятель монастиря Спаса, відомого також як «Глибокі ріки». У цьому монастирі всі ченці вели аскетичне життя, дотримуючись суворого посту, що іноді межує з голодуванням. Вони були присвячені поширенню Слова Божого серед людей, а святий Лука був особливо відомий своєю праведністю та благочестям серед побратимів-ченців.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це пише «ТСН»
З цим днем пов'язані певні звичаї та повір'я:
Вважається, що позичення грошей чи роздача хліба у цей день можуть завдати неприємностей.
У цей день дівчатам не рекомендується дарувати ляльки, оскільки вважається, що це може призвести до неплідності у шлюбі.
Звертатися до суду чи шукати романтичного партнера цього дня не рекомендується, оскільки вважається, що результат буде негативним.
Народні прикмети та традиції, пов'язані з 7 вересня:
Раніше люди спостерігали за небом: чорні хмари вказували на дощ, а білі хмари вказували на погану погоду.
За польотом журавлів уважно стежили. Якщо журавлі літали високо та повільно, вважалося, що осінь буде дощовою та холодною.
Зазначено положення шишок на хвойних деревах. Якщо шишки росли низько, вважалося, що незабаром прийдуть перші заморозки. Якби вони виросли високо, зима затяглася б.
Також враховувалася густота шишок на деревах. Якщо шишки закривалися і ставали щільними, це вважалося ознакою суворої погоди, що наближається.
Ці звичаї та прикмети є частиною традиційних вірувань та звичаїв, пов'язаних із 7 вересня.
Читайте також:
Краще бути готовими: українців попередили про масове скуповування землі у селах. Що потрібно знати
Такі бутерброди ви захочете їсти щодня: рецепт намазки на хліб із баклажанів, яєць та сиру