Виноград відноситься до тих культур, які потребують уваги у будь-який час. Йому потрібна турбота і навесні, і влітку, і восени. Тільки тоді виноградна лоза порадує вас великими солодкими ягодами.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЩо саме робити з виноградом у липні – розповімо у цій статті.
По-перше, зараз настає такий час, коли важливо спрямувати всі соки рослини на формування та зростання ягід. Це означає, що будь-кому, хто вирощує врожай на власній ділянці, належить зайнятися пасинкуванням пагонів, що ростуть у пазухах листя.
З цією метою озброїться ножицями або секатором (кому якнайзручніше) і обріжте втечу над другим листом.
По-друге, не забувайте про важливість ретельного огляду, під час якого необхідно зайнятися видаленням тих плодів, що зупинилися у рості.
Крім цього, «ліквідації» підлягає все пошкоджене листя та пагони.
Ну і по-третє, хотілося б нагадати про важливість поливів.
Так, у липні потрібно раз на тиждень виливати під кущ 10-20 л води. І причина не тільки в тому, що коріння куща висохне.
Проблема може виникнути тоді, коли після тривалого сухого періоду піде довгоочікуваний дощ. Ягоди, що давно не бачили вологи, відразу розтріскаються. Щоб запобігти цьому, і потрібен регулярний полив.
Для утримання вологи в ґрунті рекомендуємо використовувати мульчу. Грунт під кущами можна замульчувати скошеною травою, тирсою і т.п.
Читайте також:
Досить і на вино, і на консервацію: що треба посадити під виноградом для потужного врожаю
З'їсте всю банку і вип'єте розсіл: рецепт маринованого перцю, фаршированого виноградом
Ось так ви загробите весь урожай винограду: що не повинно рости поряд із ним. Перевірено роками