Війна часто асоціюється зі смертю, а смерть завжди викликає страх. Саме в такому психологічному стані вже понад 500 днів живуть українці.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТипові ознаки панічної атаки – біль за грудиною або в шлунку, утруднене дихання та почуття фізичного заціпеніння.
Іноді люди, що переживають панічну атаку, втрачають відчуття часу і не можуть точно сказати, як довго перебували в заціпенінні. Суб'єктивно напади можуть здаватися нескінченно довгими, але насправді вони тривають, як правило, не довше 15 хвилин.
Арт-терапевт Лера Польська, яка має особистий досвід подолання панічних атак, ділиться кількома простими прийомами самодопомоги в моменти крайньої напруги.
Як боротися з панічними атаками
По-перше , важливо відновити ритм дихання. Якщо у вас немає досвіду дихальних вправ, спробуйте просто зробити кілька глибоких вдихів та повільних видихів.
По-друге , хоча б на кілька секунд сфокусуйтеся на відчутті у власних стопах. Важливо фізично відчути опору під ногами. Якщо є можливість, добре б роззутися і бути схожим на босоніж.
По-третє , тривога, а тим паніка, висушує в прямому сенсі. Коли дихання відновлено, слід попити води. Краще теплою.
По-четверте , як би дивно це не звучало, панічний стан іноді можна "струсити" з себе фізично. Корисно "тремтіти" всім тілом 15-20 секунд, повторюючи ті рухи, якими тварини обтрушуються від води. Можна поплескати по поверхні власної руки чи ноги – це допоможе остаточно вийти із заціпеніння.
Читайте також:
Дві доби поспіль буде погане самопочуття: що відомо про потужну магнітну бурю
Путін лютує: Франція відправить в Україну "ракети перемоги". Що відомо
Роботяга для села та дачі: як виглядає рідкісний ЗАЗ для городу