через війну багато українців опинилися у складних життєвих обставинах. Хтось залишив свій будинок і перебрався в спокійніший регіон, а хтось і зовсім виїхав з країни.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, українці, які після початку повномасштабної війни переїхали до Німеччини, можуть отримати додаткову фінансову допомогу у розмірі 225 євро або майже 9000 гривень. Виплати під назвою Bürgergelds (гроші для громадян) надаються центрами зайнятості Jobcenter. Це своєрідна допомога з безробіття.
З 2023 року в країні змінили принцип надання допомоги з безробіття. Тепер замість оперативного працевлаштування в країні практикують якісне навчання, яке важливіше за тимчасову роботу.
Підвищити свою професійну кваліфікацію та завершити середню освіту можна протягом трьох років. Навчання фінансуватиме центр зайнятості.
Під час навчання біженці зможуть отримувати щомісячну допомогу в 150 євро. Якщо громадянин захоче брати участь у програмах підтримки у пошуку роботи з довгостроковою перспективою, йому надають доплату допомоги Bürgergeld у розмірі ще 75 євро на місяць. Таким чином, загальна сума виплат становитиме 225 євро, або 8931,91 гривні.
Українські біженці можуть одержати інтенсивну підтримку у вигляді тренінгів. Це нова пропозиція центрів зайнятості. Воно доступне в домашніх умовах, щоб люди могли продовжувати навчання чи роботу.
Bürgergelds можуть отримати не тільки українські біженці, які не працевлаштувалися, але й ті, хто отримує низькі зарплати і хоче підвищити свою кваліфікацію, щоб заробляти більше.
Читайте також:
Вважаються застарілими: українцям розповіли, від яких купюр доведеться відмовитись
Під дачу чи під город: які земельні ділянки можуть отримати учасники бойових дій
Перевіряйте платіжки: яким має бути тариф на газ у травні