Всі українці знають, що з перших днів повномасштабної війни в Україні розпочалася мобілізація до Збройних сил України. Тисячі добровольців по всій Україні "атакували" військкомати, щоб потрапити на фронт. Водночас знайшлися й такі, хто проігнорував повістки. Хтось намагався втекти за кордон, інші – переховувалися від отримання повістки, а дехто – просто не з’являвся у військкомат після її вручення.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТак, стало відомо, що в Україні від початку повномасштабного вторгнення російських військ за ухилення від мобілізації вже засуджено декілька сотень українців практично з кожного регіону країни.
В абсолютній більшості цих справ люди визнають свою вину і укладають угоди про визнання винуватості. Якщо в людини немає інших покарань, непогашених судимостей і вона позитивно характеризується – суд дає їй мінімальне покарання – три роки (це санкція ст 336 ККУ, яка передбачає покарання від 3 до 5 років).
3 роки в’язниці за ухилення
Так, наприклад, у Єдиному реєстрі судових рішень є справа ухилянта, який є ВПО. Ковельський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який переїхав на Волинь із Луганської області і ухилився від мобілізації. Він перебував на військовому обліку у Ковельському центрі комплектування та соціальної підтримки, але на виклик військових не з’явився. У суді свою вину чоловік визнав, однак просив суддів суворо його не карати, оскільки доглядає за двома дітьми, а жінка працює. Суд врахував ці обставини і призначив таке ж покарання – позбавлення волі на три роки з іспитовим терміном тривалістю один рік.
Чоловік визнав провину, зазначивши, що дійсно будучи військовозобов`язаним, пройшов комісію ВЛК та був признаний придатним. Він відмовився від призову на військову службу, бо виховував двох дітей: одному 6 років, іншому – 1,5 місяці. На той час жінка була вагітна.
Відтак суд взяв до уваги щире каяття обвинуваченого та призначив йому 3 роки умовного покарання.
Не може вбивати та ненавидіти
У грудні 2022 року 40-річний мешканець селища Буштино вкотре відмовився від отримання повістки, пояснюючи, що його погляди суперечать тому, щоб брати зброю в руки, вбивати та ненавидіти людей. При цьому про приналежність до будь-якої релігійної організації, яка сповідує заперечення служби в армії, чоловік не повідомив. Його було засуджено до 3 років позбавлення волі.
Не прийшов, бо думав, що не візьмуть
Маневицький суд Волинської області наприкінці січня засудив потерпілого від аварії на ЧАЕС мешканця регіону, який теж ухилявся від мобілізації. Обвинувачений повідомив суду, що має захворювання, та, крім цього, його брат наразі перебуває в полоні.
Чоловік хворіє на синдром Рейно – це захворювання нервової системи. Тому він вважав, що його повернуть, оскільки таке вже було. Через це він не з'явився у пункт збору.
При цьому суд взяв до уваги щире каяття обвинуваченого та призначив йому один рік іспитового терміну.
В травму руки не повірили
Також у Маневицькому суді інший обвинувачений повідомив, що ухилився від мобілізації через травму руки, про що сповістив військомат.
Чоловік переконував, що його скарги на стан здоров`я не врахували, тому він умисно не прибув у визначений в повістці час на збірний пункт. Про вчинене жалкував, але суд призначив 3 роки в'язниці з іспитовим однорічним терміном.
Читайте також:
Потужні вибухи у Феодосії: люди ховаються, окупанти збирають валізи. Ракети в небі
Путіна буде лякати: НАТО проведе історичні авіаційні навчання біля кордонів Росії
Чи буде вихідний день на Великдень і коли починаємо святкувати
Не стало чергового друга Путіна. Дісталися навіть у тюремній камері