Не секрет, що екологічна ситуація в Україні не найсприятливіша. Однак екологи прогнозують її значне посилення. Що чекає нашу країну через 20 років?
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЕкологи б'ють на сполох. Вони прогнозують, що через 20 років нашу країну чекає екологічна катастрофа.
У Міністерстві екології заявили, що Україна переходить в зону найвищих температур і погодних катаклізмів. Це пов'язано як із зовнішніми, так і з внутрішніми факторами. Не секрет, що глобальне потепління вже настало. Це проявляється в більш високих літніх температурах і в більш морозних зимах; розрив температур стає все більше, а період весни і осені з помірними температурами стає все коротшим. Повені, зсуви та інші природні катаклізми також вказують на те, що природа не буде довго терпіти.
Людство робить негативний вплив на природу, екологію, озоновий шар і т.д. Українці в цій сфері також «досягають успіху». Багато екологічних законів у нас не працюють, а деякі рішення можновладців – пряма дорога до екологічної катастрофи.
Наприклад, відкритий ринок землі працюватиме без заборони на продаж нацзаповідників, лісів і болотистої місцевості. Викупивши ці землі, нові власники можуть просто засіяти їх сільськогосподарськими культурами, ліси вирубати, болота осушити, звірів винищити.
У Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухами в Мінекології заявили, що через зміни клімату Україна переходить в зону найвищих температур і погодних катаклізмів. Експерти прогнозують, що вже через 20-40 років в Україні буде міні-Сахара. Вже зараз в нашій країні спостерігаються пилові бурі, а землі піддаються водної та вітрової ерозії.
Також в Україні є такі проблеми, як велика територія орних земель, вирубка лісу та забруднення води.
"Колись навіть пустеля Сахара була покрита лісом", - нагадує еколог.
Експерти вважають, що південь України може стати пустелею вже в найближчі десятиліття. А там недалеко і до повного перетворення нашої країни в посушливу пустелю. Вже в найближчому майбутньому українці можуть відчути нестачу чистої води, яка спричинить за собою брак продовольства і розвиток різних захворювань.
Швидкість зміни середньорічної температури повітря в Україні майже вдвічі перевищує показники в решті світу та Північній півкулі.
Як повідомлялося раніше, в Україні заборонили поліетиленові пакети.
Hyser також писав, що у Держекоінспекції назвали суму збитку, нанесеного промисловими підприємствами.