У місті Моршин, яке розташоване на Заході України, за два місяці було госпіталізована лише 1 людина з коронавірусом.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяНа сьогоднішній день в місті вакциновано 74% населення, пише "DW". Кореспондент видання відвідала місто, що знаходиться поблизу Львова, щоб з'ясувати в чому запорука успіху.
Як відомо, в даний час в соціальних мережах з'являються жарти стосовно ситуації в Моршині: "Хто куди - а ми в Моршин", "Райський куточок, не захоплений епідемією", "Міняю квартиру в Києві на Моршин".
Але жарти жартами, а в самий розпал пандемії, коли в Україні щодня помирають сотні людей, в Моршині госпіталізували одну людину з ковідом за два місяці. У МОЗ кажуть, що це результат вдалого експерименту з вакцинації населення, який був розпочатий ще в квітні.
Враховуючи, що в місті проживає 6 тисяч населення, 74% з них повністю вакциновані.
Мера міста Моршин Руслан Ільницький каже, що метою було уникнути локдауну.
У квітні в місті весняний локдаун завдав величезної шкоди економіці міста. Тоді санаторії були порожні і бюджет виконувався лише на 50 відсотків. З цієї причини було запропоновано створити більш безпечне середовище і таким чином запустити курорт і економіку. "Нас підтримало МОЗ і 13 квітня ми стартували", - розповідає міський голова.
Так як Моршин є курортним містечком, то основний дохід йде від туристів, які приїжджають в санаторії для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту. З цієї причини більшість жителів міста вирішили вакцинуватися, щоб не втратити заробітку.
Першими щеплення проти ковіду зробили сімейні лікарі. Незважаючи на величезну кількість скептиків, мер міста доклав усіх зусиль для того, що люди не боялися щеплення і зробили його. Мер вважає, що саме лікарі зробили багато для того, щоб долучити населення до вакцинації.
За два місяці в лікарні з ускладненнями хвороби опинилася тільки одна жінка, яка не була щеплена. Лікарі кажуть, що люди хворіють коронавірусом, проте хвороба протікає у всіх пацієнтів легко - ніхто не вимагає госпіталізації.
Незважаючи на такий успіх у боротьбі з коронавірусом, у сусідньому Львові щодня фіксується близько 100 хворих на ковід. Тільки 20% зробили щеплення. Через це з 30 жовтня вся область стала "червоною".
Раніше Hyser писав про те, що "червона" зона України ще більше посилює заходи.
Також Hyser повідомляв, що на зміну коронавірусу прийде інший.
Нагадаємо, що українських дітей змусять носити маски.