Щорічно 14 жовтня православні в усьому світі відзначають Покров Пресвятої Богородиці-одне з 12 великих церковних свят, яке є останнім з них в 2021 році.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяСвященики кажуть, що особливих правил для віруючих людей в цей день немає. Досить відвідати храм щоб помолитися Богородиці. У матері Христа просять про здоров'я, підтримку і захист, а також допомоги в сімейних справах для себе і своїх близьких: "Радуйся, Богородице наша, покрий нас від усякого зла чесним твоїм омофором!". Вважається, що після цього, Богородиця буде захищати людину і його сім'ю цілий рік.
Відзначати свято слід народними гуляннями і весіллями. Протягом усього дня народ намагався нікого не ображати, щоб не накликати на себе гнів Господа і Діви Марії. Особливо в цей день потрібно сміятися і веселитися дівчатам, і тоді вони дуже швидко знайдуть нареченого.
А ще наші предки вірили, що укладений 14 жовтня шлюб буде міцним і довгим. Сніг на весілля в Покров день обіцяв парі Щастя, достаток і взаєморозуміння.
При цьому відмовляти сватам на Покрову було не можна, інакше вважалося, що цілих три роки дівчина не зуміє знайти собі потім чоловіка.
Цікава традиція, пов'язана зі святом, закріпилася з 19 століття. Так, у день Покрови в церквах традиційно збирають кошти для ув'язнених, які утримуються у в'язницях. Пов'язано це з тим, що кожен може сподіватися на милість Богородиці.
Якщо в цей день пригостити гостей і сусідів пиріжками, млинцями, оладками або булочками - це обіцяє достаток.
А ще на Покрову традиційно вимітали недуги з дому. Для цього потрібно було купити новий віник і зібрати їм сміття в кожному кутку. Потім сміття складали в мішечок і кидали в річку. Крім того було прийнято спалювати у вогні старий одяг, як символ позбавлення від нещастя і хвороб.
Якщо ж повісити над вхідними дверима невелике дзеркальце 14 жовтня, то житло очиститься від зла. Предки вірили, що якщо воно розіб'ється, то бути біді.
А ось по погоді, яка стоїть 14 жовтня, люди споконвіку намагалися вгадати погоду на майбутню зиму. Наші предки вірили, що якщо на Покрову вітер дме зі Сходу або Півночі, то зима буде холодна, а якщо з півдня, то теплою.
Інші прикмети свідчать, що якщо на Покрову випав сніг, то в Дмитрівський день (8 листопада) теж буде сніг. При цьому якщо на покрив не буде снігу, то його не буде ще 14 днів.
Раніше Hyser повідомляв, що у Києві ліфт прикрасили іконами і написом "Спаси і збережи".
Нагадуємо, що росіянка залізла в Святу гробницю на Кіпрі і застрягла в ній.