Медики розповіли про негативні наслідки препарату під назвою Бетадин, який використовують для профілактики коронавірусу.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа їхніми словами, від ковіду воно не захистить, але може спровокувати інші небажані проблеми зі здоров'ям, пише "РБК-Україна".
У мережі Інтернет пишуть, що якщо полоскати горло Бетадином, то захворіти коронавірусом не можна буде. Мовляв, він захистить він проникнення небезпечних вірусів.
"Немає жодних доказів того, що повідон-йод (бетадин) має будь-який вплив на COVID-19", - сказав Амеш старший науковий співробітник Центру безпеки Здоров'я Джона Хопкінса А. Адаля.
Бетадин є торговою маркою хімічної сполуки, що називається повідон-йод або йодоповідон. Даний антисептик застосовується місцево. Їм можна стерилізувати подряпини або порізи на тілі або очищати шкіру перед накладенням швів або хірургічними процедурами.
Бетадин також містить антисептичний засіб для полоскання горла з 0,5%-ним вмістом повідон-йоду. Однак використовують його хворому горлі. А лікувальні спринці з 0,3% повідон-йодом допомагають полегшити незначне подразнення піхви і свербіж.
Але якщо полоскати їм горло регулярно в якості профілактики, то ліки можуть викликати розлад шлунково-кишкового тракту. А його передозування може серйозно нашкодити ниркам або привести до потенційних порушень функції щитовидної залози.
Також під його впливом може потьмяніти колір слизових оболонок і шкіри людини, а йод викликати роздратування легенів і задишку.
Нагадаємо, що найкращим засобом захисту проти ковід є вакцинація. В даний час в країні вакцинацію проводить 841 мобільна бригада, 2 878 пунктів щеплення і 335 центрів вакцинації. Українців вакцинують вакцинами Pfizer (Comirnaty), Sinovac (CoronaVac) і AstraZeneca.
Повністю вакцинувалися вже 5 246 164 українців.
Раніше Hyser писав про те, що були названі продукти, які не можна вживати перед вакцинацією, оскільки це може бути небезпечно.
Також Hyser повідомляв, що в Україну везуть ліки, що допомагають при ковіді.
Нагадаємо, що в Україні назвали новий перший симптом ковіда, про який раніше ніхто не знав.