Багато людей страждають від того, що відчувають гіркоту в роті, проте продовжують ігнорувати цей симптом. Медики розповіли, на які серйозні хвороби може вказувати ця дрібниця.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяБільшість людей час від часу відчувають гіркий присмак у роті. Найчастіше цей симптом викликаний тим, що відбувається закид жовчі з дванадцятипалої кишки в шлунок. Однак, за словами медиків, присмак гіркоти у роті, а також відчуття печіння і жовтий наліт на язиці, можуть вказувати на серйозну проблему.
Лікар-онколог Іван Карасьов закликав своїх фоловерів не ігнорувати подібні симптоми. Він пояснив, що подібного роду дискомфортні відчуття в ротовій порожнині в 95 відсотках випадків вказують на закид жовчі з дванадцятипалої кишки в шлунок. У шлунку відбувається змішання жовчі і соляної кислоти, а потім, якщо людина страждає недостатністю розетки кардії шлунка або грижею стравохідного отвору діафрагми, ця жовч потрапляє в стравохід і звідти в кінцевому підсумку - в ротову порожнину. Звідси неприємний присмак і навіть відчуття печіння.
Іноді такі ситуації набувають хронічного характеру. Вони можуть викликати хронічний ларингіт і деякі інші захворювання. У таких випадках лікар не рекомендує терпіти дискомфорт. Кращим рішенням буде-звернутися до фахівця. При перших ознаках подібного явища необхідно провести гастроскопію, УЗД черевної порожнини і записатися на прийом до гастроентеролога. За словами Карасьова, на лікування таких випадків йде всього два-три тижні, після чого ніяких проблем не залишається.
Медики рекомендують прислухатися до свого організму і не терпіти неприємні симптоми. Більшість з них нешкідливі, проте доставляють дискомфорт. Своєчасне звернення до лікаря допоможе позбутися від неприємних симптомів, а також запобігти розвитку серйозних захворювань на початковій стадії.
Як повідомлялося раніше, медики назвали овоч, який небезпечно вживати щодня.
Hyser також писав, що фахівці розповіли, які продукти викликають сивину. Від чого варто відмовитися, щоб зберегти природний колір свого волосся на довгі роки?