Мрієте про багатий урожай моркви? Здавалося б, що може бути простіше посіяти насіння, поливати і чекати. Але навіть такий, на перший погляд, невибагливий овоч має свої особливості та "капризи", які важливо враховувати.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЯкщо нехтувати рекомендаціями, то замість яскравих та соковитих коренеплодів ви ризикуєте залишитися ні з чим. Давайте розберемося, які помилки можуть залишити вас без моркви та як їх уникнути.
Що не любить морква?
1.Холодна грунт - головний ворог.
Морква дуже чутлива до температури ґрунту. Насіння не варто висівати, поки ґрунт не прогріється до комфортної температури. Мінімум +5 ℃ — і лише тоді можна розпочинати роботи. Майте на увазі, що за такої температури перші сходи з'являться не раніше, ніж через 20 днів. Якщо хочете прискорити процес, дайте землі зігрітись ще краще.
2. Щільний ґрунт – стоп для коренеплодів.
Морква потребує пухкого ґрунту, інакше коренеплоди будуть деформовані або не зможуть нормально розвиватися. Перед посадкою приділіть особливу увагу підготовці грядок: внесіть добрива та ретельно розпушіть ґрунт.
3. Надлишок вологи – стрес для рослини.
Хоча морква потребує зволоження, вона не переносить перезволоженого ґрунту. Намагайтеся, щоб земля була помірно вологою, а не мокрою. Особливо це важливо під час сівби.
4. Тінь – не для моркви.
Ця культура обожнює сонячне світло. Якщо ви посадите моркву в тіні або в низині, де мало світла, будьте готові до того, що вона зростатиме повільніше і слабше, ніж на сонячних грядках.
5. Неправильний інтервал при сівбі.
Ще одна важлива деталь – дотримання відстаней. Глибина закладення насіння повинна становити близько 1-1,5 см. А між борозенками необхідно залишати не менше 15 см. Це забезпечить достатній простір для розвитку коренеплодів.
Читайте також:
Як доглядати виноград взимку: поради для садівників.
Апельсинова кірка: секретна зброя садівника проти шкідників