Ви мрієте про газон, який виглядає як із обкладинки глянсового журналу? Тоді вам доведеться докласти чималих зусиль.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяАле тут не тільки про звичайний догляд протягом сезону. У цій статті розповімо, що саме потрібно зробити дачникам, щоб їхній газон був міцним і доглянутим.
1. Добриво газону: харчування для здоров'я трави
Догляд за газоном починається з живлення. Якщо протягом літа газон пересихав, необхідно зміцнити траву за допомогою азотного підживлення. Однак будьте обережні: занадто велика кількість азоту може призвести до надмірного зростання трави, внаслідок чого рослина слабшає.
Наприкінці вересня — на початку жовтня використовуйте калійні та фосфорні добрива. Вони зміцнюють кореневу систему, сприяють зростанню бічних пагонів та підвищують морозостійкість рослини.
Є два варіанти внесення добрив:
- Використовуйте спочатку суперфосфат , потім сульфат калію або деревну золу .
- Якщо вам зручніше, можна застосувати комплексне добриво , в якому містяться відразу обидві речовини.
Також осінній період — чудовий час для додавання добрив, які покращують склад ґрунту. Наприклад, гашене вапно або його альтернативний варіант - доломітове борошно .
Важливий нюанс: удобрювати газон слід лише на вологому ґрунті. Перед внесенням добрив потрібно добре полити газон та залишити воду вбиратися протягом доби. Тільки після цього можна розпочинати добриво.
Для внесення добрив краще використовувати розпилювач , який захистить траву та коріння від опіків. Після внесення добрив знову рясно полийте газон.
2. Покос газону: підготовка до зими
Покіс газону краще проводити в листопаді, перед зимою. Правильно обріжте траву так, щоб її висота була близько 7 см над рівнем ґрунту. Це дозволяє рослині підготуватися до зими та мінімізувати ризик ушкоджень. Згодом траві знадобиться трохи часу для зростання до оптимальних 10 см .
Такий косовиця допомагає газону стати більш стійким до морозів і зберігати здоров'я в зимові місяці.
3. Прибирання газону: захист від плісняви та закисання
Осіннє прибирання газону включає видалення двох основних елементів:
- Сена: його можна прибирати не лише восени, а й навесні. Однак основну увагу варто приділити опалому листю.
- Листя: вони мають бути видалені до настання холодів. Якщо цього не зробити, листя може стати причиною заплеснення та закисання ґрунту , що згубно впливає на здоров'я трави.
Висновок
Осінній догляд за газоном – це не лише рутинний процес, а й важливий етап підготовки трави до зимівлі. Добриво, своєчасний покіс і прибирання листя створять основу для міцної та здорової трави, яка навесні знову перетворить ваш газон на зелений та розкішний килим.
Читайте також:
Коли і навіщо купувати насіння для городу: чому не варто робити це занадто рано.
Що потрібно зробити на дачі до кінця грудня: місячний календар городника на 16-22 грудня.