Навіть нове взуття не гарантує відсутності неприємного запаху і найретельніший догляд за ногами не завжди врятує від цієї проблеми. Як же вирішити цю неприємність? Потрібно знати невеличкі секрети, які швидко та надовго позбавлять взуття від неприємного аромату.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це пише TСН.
Вчасний та належний догляд за ногами може не завжди гарантувати відсутність неприємного запаху у взутті. Причинами цієї неприємності можуть бути низькопробні матеріали взуття, зокрема устілки. Оптимальним вибором є шкіряне взуття, а також регулярна заміна устілок. Спеціальні устілки з активованим вугіллям, протигрибкові чи натуральною основою також можуть бути ефективним рішенням. Не менш важливо добре висушувати взуття, особливо після промочування, оскільки волога може спричинити розвиток грибка, викликаючи неприємний запах. Якщо дозволяють фінансові можливості, розгляньте можливість придбання другої пари взуття для більш ефективного просушування вашого взуття, такого як черевики, туфлі чи кросівки.
Знищити неприємний запах взуття можна за допомогою спеціальних засобів, таких як дезодоранти, розчини та наліпки. Також ефективними є народні методи боротьби із запахом.
Існує кілька простих і домашніх методів, які допоможуть вам позбутися неприємного запаху у вашому взутті:
- Мильний розчин. Протріть або помийте взуття звичайним мильним розчином. Це може допомогти вивести запах та освіжити взуття.
- Перекис водню та оцет. Змочіть вату в перекисі водню або оцті та протріть взуття всередині. Уникайте надмірного зволоження, щоб не стикатися з проблемою сушки взуття.
- Ефірні олії: Додайте кілька крапель олії чайного дерева, лаванди або лимонного соку на устілку. Ефірні олії мають антибактеріальні властивості та приємний аромат.
- Чайні пакетики: Покладіть чайні пакетики у взуття на ніч. Чай має антибактеріальні властивості та вбирає неприємний запах.
- Сода, дитяча присипка, активоване вугілля: Висипте їх у взуття на ніч, оскільки вони вбирають вологу та запобігають розвитку бактерій.
- Заморожування взуття: Взуття можна винести на мороз чи поставити в холодильник на ніч. Мороз вбиває бактерії.
- Листя м'яти, кора дуба: Використовуйте свіже чи засушене листя м'яти або подрібнену кору дуба у мішечок та залиште взуття на ніч.
- Якщо від взуття йде запах цвіллі, рекомендується мити його мильним розчином, дезінфікувати розчином хлору та використовувати спеціальні засоби для боротьби з цвіллю.
- Якщо можливо, можна випрати взуття в пральній машині. З цим може допомогти також використання пральної машини відповідно до вказівок.
Читайте також:
Це займе кілька хвилин: як швидко висушити промокле взуття
Не поспішайте засмучуватися: як розтягнути взуття, якщо воно вам тисне, а повернути вже не можна
І не потрібно жодної дорогої хімії: як захистити замшеве взуття від білих розводів узимку