Ця проблема знайома абсолютно всім – і тим, хто живе у приватному будинку, та мешканцям багатоповерхівок. Є кілька причин, чому у ванній не сходить вода:
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
Підписатися- Експлуатаційні засмічення. Подібна неприємність може виникнути через відсутність профілактики засорів. Причина проста – якість води. Наявність солей у водопровідній воді призводить до зниження пропускної спроможності труб. Їх стінки товщають через утворюється нальоту.
- Механічні засмічення. Найчастіше, ця проблема виникає через те, що злива забивається мильними залишками, волоссям, шерстю тварин та іншим, що може перекрити трубу.
- Техногенні засмічення. Як правило, вони виникають через порушення будівельних норм під час монтажу ванної або труб каналізації.
Якщо з першим і другим випадком можна спробувати впоратися самостійно, то за ідентифікації третього виду засор краще звернутися до фахівця.
Що робити, якщо вода не сходить із ванни
Вирішення проблеми виходить через її виникнення. Так, якщо засмічення експлуатаційне або механічне, то зазвичай використовують спеціальні засоби для прочищення труб або побутову хімію, наприклад, всім відомий "Крит".
Якщо ж не сходить вода у ванній після "Крота", то для вирішення цієї проблеми можна використовувати спеціальний трос, який механічно ліквідує засмічення.
Як правильно усунути засор у каналізації тросом:
- Акуратно помістіть кінець троса отвір труби та розмотайте його.
- Опускайте трос із труби доти, доки не відчуєте, що він уперся.
- Намагайтеся проштовхнути вміст труби.
- Якщо не виходить, то можна спробувати намотати каналізацію, що забило. Для цього виконують кругові рухи тросом.
- Після того, як усі забруднення будуть видалені, промийте трубу побутовою хімією та водою.
Це досить трудомісткий процес, тому краще звернутися до фахівця, який точно все зробить правильно, і ситуація не погіршиться.
Якщо ж погано йде вода у ванній, але засмічення немає, то причиною може бути недостатній ухил труб, а також нестикування між висотою ванни і входом стояка. У такому випадку вирішити проблему дозволяє заміна зливної решітки на нову з великими отворами або встановлення сифона з більш плавними поворотами. Крім того, можна спробувати збільшити висоту зливу сантехніки або занизити вхід у стояк.
Читайте також:
Вода та каналізація: як змінилися тарифи на комуналку і скільки доведеться платити
Українцям розповіли, як працюватиме каналізація за повного відключення електрики