У літній період ми намагаємося збагатити організм вітамінами і мікроелементами, які містяться в сезонних фруктах і ягодах. Однак, як виявилося, ягоди корисні далеко не всім.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ Україну прийшло літо, а значить, настав сезон ягід. Всім відомо, що ягоди багаті на вітаміни і мікроелементи, тому вони корисні для здоров'я. Однак безконтрольне поглинання ягід може привести до проблем зі здоров'ям. Тому потрібно знати, кому і які ягоди протипоказані.
Малина. Ароматна малина багата вітаміном С, магнієм і калієм. У ній міститься елагова кислота, яка запобігає появі запальних процесів і онкології. Також малина має сильну антиоксидантну дію.
Однак у великих кількостях малина шкідлива для людей, які страждають хронічними захворюваннями нирок і подагрою. Ця ягода має сечогінну дію на організм, тому додатково навантажує видільну систему.
Чорна смородина. Ця ягода - джерело вітамінів і мікроелементів. Чорна смородина містить вітаміни групи В, Е, D, Р І К, пектин, солі калію, заліза і фосфору.
Однак ця ягода протипоказана тим, хто страждає від гастритів з підвищеною кислотністю і тромбозами.
Аґрус. "Північний виноград" – так іноді називають агрус - містить вітаміни C, А, В, і PP. Він має сечогінну, жовчогінну і проносну дію.
Лікарі рекомендують утриматися від вживання агрусу всім, у кого є хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту і нирок, особливо тим, у кого діагностовано діабет, виразка або ентероколіт.
Вишня. Ця ягода містить вітаміни А, В1, В6, С, а також залізо, калій, кальцій, магній і мідь. Вишня покращує травлення і апетит.
Однак вишні не варто вживати натщесерце. Крім того, вони протипоказані тим, у кого діагностована виразка, діабет і підвищена кислотність. Не варто їсти вишню також при хронічних захворюваннях легенів і при ожирінні.
Чорниця. Ця ягода крім вітамінів і мікроелементів містить флавоноїди. Чорниця позитивно впливає на травлення, покращує зір, зміцнює кістки, судини і серцевий м'яз.
Однак чорниця протипоказана тим, у кого є сечокам'яна хвороба, алергія, проблеми з підшлунковою залозою, погане згортання крові або підвищена кислотність. І навіть у здорових людей чорниця може викликати проблеми з травленням -запори або, навпаки, розлад шлунка, - якщо з'їсти її занадто багато.
Шовковиця. Ця ягода корисна тим, хто страждає від гіпертонії або анемії, а також у кого проблеми з серцем і шлунково-кишкового тракту.
Однак шовковиця протипоказана діабетикам і гіпотонікам.
І пам'ятайте, все добре в міру. Лікарі відзначають, що 100-150 грамів ягід в день не принесуть шкоди організму.
Як повідомлялося раніше, експерти назвали овочі, які шкідливо їсти сирими.
Hyser також писав, які засоби допоможуть зняти свербіж після укусу комара.