Українців попередили про подорожчання яловичини.
Уточнюється, що ціни на м'ясо зросли не тільки в Україні, а й у всьому світі. Це обумовлено відразу декількома факторами, серед яких великий попит на яловичину з боку Китаю, при цьому обмежені поставки м'яса в деяких країнах, нестача робітників на бійнях і зростання вартості кормів. Про це пише "Головнокомандувач".
Зокрема, Аргентина 17 травня на місяць призупинила експорт м'яса, щоб зайнятися нестримною інфляцією. Країна вважає, що високий попит з Азії призвів до скорочення місцевих поставок яловичини і підвищення внутрішніх цін. Варто відзначити, що вартість яловичини в Аргентині за рік збільшилася більш ніж на 60%.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПри цьому за перші чотири місяці 2021 Китай доставив 178 482 тонн яловичини з Аргентини, а ось минулий рік було 152 776 тонн. Цього разу м'яса привезли більше через африканську чуму свиней( АЧС), яке знищило поголів'я в країні.
Крім того, Пекін перестав постачати в Австралію яловичину у зв'язку з погіршенням відносин між двома країнами. Тому з недавніх пір китайські імпортери в основному залежать від інших постачальників.
Тепер що щодо цін на яловичину - вони в Китаї в кінці квітня виросли на 4,4%, в той час, як ціни на свинину впали на 27,9%. А ось середня ціна на свіжу яловичину в США в квітні зросла на 5%, якщо порівнювати з березнем і приблизно на 10% в порівнянні з роком раніше. На тлі цього свинину і курку в країні підняли в ціні приблизно на 5,4% в порівнянні з минулим роком.
Раніше "Hyser" писав про те, що у Кабміні придумали, як стягнути з українців податки за овочі.
Також наш портал повідомляв, що українцям пояснили різке зростання цін на овочі.
Нагадуємо, що експерт розповіла, чим насправді напихають українців у супермаркетах.