В Україні спостерігається помітна зміна споживання електроенергії, зумовлена нижчими температурами та зростанням сонячної генерації. У зв'язку з цим представники енергетики закликають громадян перенести використання енергоємних приладів на полуденні години.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа даними Укренерго, зниження температури у західних та центральних регіонах у поєднанні із сонячною погодою у більшості регіонів значно знизило навантаження на національну мережу. Це пов'язано з підвищенням продуктивності побутових сонячних електростанцій, які нині працюють із високою ефективністю.
Влада рекомендує споживачам використовувати важку побутову техніку, таку як пральні машини, посудомийні машини та електричні духовки, з 10:00 до 15:00, коли вироблення сонячної енергії досягає піку і навантаження на основну енергетичну інфраструктуру мінімальне.
Однак незважаючи на зниження споживання, національна енергосистема, як і раніше, зазнає навантаження у зв'язку з відновлювальними роботами, що продовжуються, через масштабні російські атаки на об'єкти енергетичної інфраструктури.
Аварійно-відновлювальні бригади продовжують відновлювати пошкоджені об'єкти енергосистеми по всій країні.
Важливо відзначити, що станом на сьогоднішній ранок у 438 населених пунктах п'яти областей все ще спостерігалося часткове або повне відключення електроенергії, спричинене грозами та сильним вітром. Місцеві розподільчі компанії активно працюють над відновленням пошкоджених ліній електропередач, повне відновлення очікується до кінця дня.
Українцям настійно рекомендується стежити за оновленнями від місцевих операторів розподільчих систем на офіційних сайтах та соціальних мережах. Ситуація в енергетичному секторі залишається нестабільною, і своєчасне інформування матиме вирішальне значення у разі зміни умов.
Раніше «hyser» повідомляв, страшна погода в Україні зносить все на своєму шляху: відключення світла, зв'язку, Інтернету та зірвані дахи
Як повідомляв «hyser», відключення світла – ще квіточки: в Україні вводять графіки подачі води щогодини