В Україні перехід на літній час і переведення годинників у 2025 році відбудеться в ніч із 29 на 30 березня.

Так, у цей час стрілки будуть переведені на одну годину вперед для переходу на літній час.

Однак це може бути не востаннє, коли українцям доведеться переводити свій годинник, незважаючи на триваючі дискусії про скасування цієї практики.

Упродовж кількох років точаться дебати про те, чи слід зберегти або відмовитися від дворічного переведення годинників. Влітку минулого року ВРУ ухвалила закон, спрямований на постійне збереження в країні зимового часу.

Однак законопроєкт, уперше внесений у жовтні 2020 року, все ще чекає на підпис Володимира Зеленського. Хоча Рада ухвалила законопроєкт, президент ще не підписав його.

Годинник
Годинник

Незважаючи на ухвалення закону, схоже, що президент України зараз не планує його підписувати, хоча голова парламенту Руслан Стефанчук не відмовився від цієї ідеї.

У результаті Україна все одно перейде на літній час цими вихідними, але дискусія про те, чи варто взагалі відмовлятися від переведення годинника, швидше за все, продовжиться.

Крім політичних причин, існують також проблеми зі здоров'ям, пов'язані з переведенням годинника. Дослідження показали, що переведення часу може порушити біологічні цикли, що призведе до погіршення стану здоров'я, включаючи серцево-судинні захворювання та захворювання імунної системи.

Крім того, дослідження розвінчали ідею про те, що переведення годинників економить енергію.

Нагадаємо, Великдень у 2025 році: коли буде головне церковне свято за новим календарем для православних та католиків

Раніше «hyser» повідомляв, шашлики на Великдень скасовуються: погода на головне церковне свято готує "сюрпризи"

Як повідомляв «hyser», гороскоп на завтра, 28 березня: Риби зустрічають Місяць – п'ятниця вичавить усі соки