Зарплата знову випаровується швидше, ніж хотілося б? Швидше за все, ви непомітно платите за ілюзії, маркетинг та слабкості.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяАле це можна змінити!
1. Правило трьох гаманців
Розділіть гроші на три рахунки: необхідне (їжа, житло), безпека (накопичення) та розваги (тільки готівка!). Чим менше цифр у додатку, тим складніше розлучатися з грошима.
2. Сліпий чек
Перед покупкою запитайте себе: "Де це буде за місяць?" Якщо відповідь - "на смітнику" або "не пам'ятаю", кладіть річ назад.
3. Підміна розкоші
Замість кави в кафе - хороша зернова в будинок. Замість таксі – велосипед. Замість фітнес-клубу – тренування з YouTube. Ви здивуєтеся, як це заощаджує бюджет.
4. Зворотній аукціон
Торгуватись можна скрізь: у магазинах, стільникових компаніях і навіть у приватних клініках. Фраза "Мені запропонували дешевше" творить дива, особливо наприкінці місяця, коли менеджерам треба закривати план.
5. Фінансова амнезія
Створіть рахунок без мобільного додатка, переводьте туди 10% від зарплати та забудьте про нього. За рік на вас чекає приємний сюрприз.
6. Розвідка боєм
Шукайте техніку в магазинах з уціненими товарами - маленький дефект, а ціна вдвічі нижча. Дружте з продавцями, вони знають про знижки першими.
7. День тиші
Раз на тиждень – нуль покупок. Без кави на винос, таксі та онлайн-замовлень. Так ви побачите, скільки витікає непомітно.
8. Сезонний обман
Куртки купують влітку, купальники – узимку. У міжсезоння знижки сягають 70%, а якість залишається тим самим.
9. Газлайтинг себе
Бажаєте новий гаджет? Уявіть, що він уже є. Через тиждень бажання зникає у 80% випадків.
10. Правило 24 годин
Бажаєте купити щось дороге? Дайте собі добу. Якщо ви знайдете три причини відмовитися - не беріть. 90% імпульсних покупок так і не відбудуться.
Читайте також:
Вічні суперечки та відповіді на них: чи повинен чоловік платити за жінку – психологія сучасного життя.
Відсутність підтримки та діти: психологи розповіли, що найбільше шкодить щастю подружніх пар.