Багато українців при розмитненні авто, купленого в Європі, зіткнулися з несподіваною проблемою – їх «залізний кінь» числиться в базі Інтерполу як викрадений. Тепер власникам таких авто загрожує штраф і навіть тюремне ув'язнення.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяОстаннім часом почастішали випадки того, що українці не можуть розмитнити авто, придбане в Європі. При постановці машини на облік в ДАІ, з'ясовується, що вона знаходиться в міжнародному розшуку в базах Інтерполу. Після цього авто забирають на штрафмайданчик, а на його власника відкривають кримінальне провадження.
З такою неприємною ситуацією стикаються в основному ті, що придбав машину 2010-2019 років випуску в Чехії, і віддав за неї більше 8 тисяч доларів. В основному це автомобілі таких марок: Mercedes-Benz, Audi, Land Rover і BMW.
На час слідства, яке зазвичай триває не менше року, машина евакуюється на штрафмайданчик. В результаті покупець залишається без транспортного засобу, змушений давати свідчення у кримінальній справі, а також платити за перебування авто на штрафмайданчику.
Голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький зазначає, що така ситуація складається, оскільки при продажу авто українцям чехи не оформляють продаж належним чином, а потім просто заявляють про крадіжку автомобіля і отримують грошову компенсацію. Тому українцям, при купівлі авто за кордоном, потрібно наполягати на правильному оформленні угоди купівлі-продажу.
Без належної юридичної допомоги постраждалі власники "євроблях" можуть позбутися не тільки авто, а й сплачених митних зборів. Однак при хорошому адвокаті машину реально повернути, довівши момент шахрайства з боку продавця-чеха.
Як повідомлялося раніше, у власників "євроблях" з'явилися нові проблеми. Підбираються через родичів.
Hyser також писав, що уряд України вирішив жорстко контролювати дорогі покупки українців. Тепер доведеться платити податок.